„Ja jestem”. Krakowscy księża zachęcają do włączenia się w codzienną Adorację

„Ja jestem”. Krakowscy księża zachęcają do włączenia się w codzienną Adorację
Krakowscy kapłani zapraszają osoby świeckie do włączenia się w modlitwę (Fot. Youtube/Seminarium Kraków)
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/dm

16 października w kościele św. Wojciecha na Rynku kapłani w ramach inicjatywy „Ja jestem” rozpoczną codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to odpowiedź na wielkie wydarzenia w Kościele, kryzysy dotykające wspólnotę oraz trudy spowodowane przez pandemię.

Krakowscy kapłani pragną trwać na modlitwie przy Panu Jezusie. Tworzący „Wspólnotę Księży Adorujących” podejmą codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w godzinach 7.00-21.37. Zapraszają do niej również osoby świeckie.

- Mając to wszystko na uwadze pragniemy - jako pokolenie księży, spadkobierców wielkiego dziedzictwa duchowego św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Franciszka Blachnickiego - na nowo, z nowym zapałem podjąć trud kapłańskiego życia poprzez większą skromność, życzliwość wobec ludzi, a przede wszystkim modlitwę. Jesteśmy świadomi, że wszystko zaczyna się od żywego i głębokiego kontaktu z naszym Mistrzem Jezusem Chrystusem, który patrzy na nas i bardzo na nas liczy. „Szymonie, śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać? Mk 14,37” - pyta każdego z nas - mówią księża włączeni w inicjatywę „Ja jestem”.

I dodają: - Dlatego jako księża, uczniowie Pana pragniemy trwać przy Nim „twarzą w twarz”, w ciszy, wsłuchując się w Jego głos. Będziemy prosić Go, jak starotestamentalny Jakub, który wołał: Nie puszczę Cię, dopóki mi nie pobłogosławisz! Rdz 32,27 - abyśmy dzięki Jego pomocy nigdy Go nie zawiedli, stawali się prawdziwymi sługami na wzór Chrystusa. W samym sercu naszej diecezji, miasta Krakowa, na Rynku Głównym, w kościele św. Wojciecha podejmujemy codzienną adorację księży od 7.00 do 21.37.

- Zwracamy się do wszystkich księży z Krakowa i okolic o jedną godzinę w tygodniu dla Pana - przybądźcie na ten czas do kościoła św. Wojciecha, by modlić się i trwać przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Nie możemy zawieść Chrystusa! Przejdziemy przez ten trudny czas, jeśli Mu zaufamy i nie opuścimy Go” - zapraszają kapłani.

Podczas Światowych Dni Młodzieży kościół św. Wojciecha działał jako Szpital Domowy, w którym modlono się godzinami przed Najświętszym Sakramentem.

Obecnie adoracja trwa tam półtorej godziny, a od połowy października będzie trwała od rana do wieczora, z przerwą na Eucharystię o godz. 15.15.

- My, księża XXI wieku, chcemy na nowo zanurzyć się w tym, co najważniejsze - w modlitwie i czuwaniu z Jezusem - zaznaczają duchowni.

Akcja rozpocznie się 16 października Mszą św. o godz. 7.00. Księża, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę, proszeni są o wysłanie zgłoszenia do 9 października na adres adoracjawojciech@gmail.com.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Prezentowane nagranie to zapis skupienia rekolekcyjnego prowadzonego przez Józefa Augustyna SJ w parafii Niskowak. Nowego Sącza, w której odbywa się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Autor, odwołując się do doświadczenia wiernych w parafii oraz swego własnego,...

Skomentuj artykuł

„Ja jestem”. Krakowscy księża zachęcają do włączenia się w codzienną Adorację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.