13 miejsc, w których możesz poprosić o modlitwę (i na pewno ją dostaniesz)

13 miejsc, w których możesz poprosić o modlitwę (i na pewno ją dostaniesz)
Jeśli potrzebujesz modlitwy, możesz poprosić siostry zakonne. Fot. Depositphotos.com
DEON.pl / mł

Dla wielu osób modlitwa to konkretne wsparcie, którego potrzebują zwłaszcza w życiowych trudnościach albo ważnych momentach życia. Często jednak nie mamy kogo poprosić o modlitwę lub nie mamy pewności, że poproszona osoba naprawdę będzie się przez jakiś czas z wiarą modlić w naszej intencji. Z pomocą przychodzą wtedy… siostry zakonne.

Przede wszystkim te, które zdecydowały się przeżywać swoje powołanie bardziej schowane przed światem i mocno poświęcone modlitwie za Kościół i wszystkich potrzebujących. Często na swoich stronach zgromadzenia mają specjalne skrzynki na intencje lub podany adres mailowy, na który można wysłać prośbę o modlitwę.

Takie wsparcie można uzyskać w różnych miejscach. Oto niektóre z nich:

Karmelitanki bose

Praktycznie każdy z domów karmelitanek bosych w Polsce ma swoją stronę internetową, a na niej skrzynkę modlitewnych intencji. Wśród kilkunastu takich miejsc są karmelitanki ze Szczecina, Zakopanego, Krakowa czy Kalisza. Intencje przez specjalny formularz można powierzyć siostrom anonimowo.

DEON.PL POLECA

Klaryski

Kolejnym zgromadzeniem, które w trosce o Kościół przyjmuje modlitewne intencje, są siostry klaryski. Prośbę o modlitwę można przez internetowy formularz zostawić siostrom m.in. w Bydgoszczy albo w Ząbkowicach Śląskich

Dominikanki

To kolejny zakon klauzurowy, w którym siostry nieustannie modlą się w intencjach Kościoła i świata. Swoją intencję można przez internet powierzyć siostrom z Gródka

Benedyktynki

Ich opactwa znajdują się w m.in. Krzeszowie,  Przemyślu czy Jarosławiu i w każdym z tych miejsc na stronie internetowej opactwa można zostawić siostrom prośbę o modlitwę w sprawie, która leży nam na sercu.

Bernardynki

Swoje skrzynki modlitewne mają także siostry bernardynki – zaproszenie do powierzenia im swojej intencji znajdziemy na stronie klasztoru w Bodzentynie oraz w Warcie, a do klasztoru w Łowiczu możemy wysłać intencję mailem 

Franciszkanki

Modlitwę w swojej sprawie można powierzyć także siostrom franciszkankom, czyli Zgromadzeniu Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ

Czy kontemplacja polega na oderwaniu się od rzeczywistości, a może jest zanurzona w świecie?
Czy modlitwa mnicha jest lepsza od tej, którą kieruje do Boga student przed egzaminem?
Czy domowy fotel ma takie...

Skomentuj artykuł

13 miejsc, w których możesz poprosić o modlitwę (i na pewno ją dostaniesz)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.