Abp Ryś o tym, dlaczego pieniądze nie dają całkowitego szczęścia

Abp Ryś o tym, dlaczego pieniądze nie dają całkowitego szczęścia
fot. archidiecezja łódzka

- Bogacz nie rozpoznaje, kiedy przychodzi szczęście. Nie rozpoznaje takich wartości, które decydują o szczęściu człowieka. Nie widzi dwóch kluczy, które pozwalają zrozumieć szczęście człowieka - tłumaczy arcybiskup.

Jednym z nich jest Biblia, czyli słowo od Boga, które zawiera liczne fragmenty pokazujące na czym polega prawdziwe szczęście. Drugim z nich był Łazarz, który dzień w dzień przychodził do niego i leżał pod jego progiem.

Dlaczego bogacz jest biedakiem?

Bogacz mógłby być szczęśliwym człowiekiem, ale nie rozpoznaje szczęścia. I jego problem nie polega na tym, że ma. Problemem jest to, że ma wyłącznie dla siebie. I to czyni go nieszczęśliwym i sprawia, że jest rzeczywistym biedakiem.

- Łazarz w tej Ewangelii ma tożsamość, jest kimś, można coś o nim powiedzieć. Natomiast o bogaczu nie wiemy nic poza tym, że ma pieniądze - podsumowuje arcybiskup Ryś.

Posłuchaj całej homilii abpa Rysia:doktor habilitowany nauk humanistycznych specjalizujący się w dziedzinie historii Kościoła, arcybiskup metropolita łódzki od 2017 r.. Autor takich książek jak "Moc wiary", "Moc słowa" i "Skandal miłosierdzia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Inkwizycja – historyczna konieczność czy diabelska pokusa?

Spośród rozmaitych ciemnych kart historii Kościoła inkwizycja szczególnie mocno działa na wyobraźnię. Stosy, tortury, polowania na heretyków, Żydów i czarownice. Tysiące ofiar i wszechogarniający lęk. Tak ją postrzegamy.

...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś o tym, dlaczego pieniądze nie dają całkowitego szczęścia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.