Bóg tęskni za tą postawą u nas

Bóg tęskni za tą postawą u nas
(fot. unsplash.com)
6 miesięcy temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Jaka postawa ma dla Niego największe znaczenie? I dlaczego tak bardzo za nią tęskni? Przeczytajcie komentarz do ewangelii.

Najpierw przeczytaj fragment Ewangelii.

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Zasadniczym przesłaniem dzisiejszej Ewangelii jest: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Naszym nieszczęściem jest bowiem brak wielkich pragnień i poszukiwań tego, co naprawdę ma wartość. Prośby kierowane do Boga i pukanie do Jego drzwi mówią o naszej woli spotkania z Nim i o otwartości na Jego działanie w naszym życiu.

A to ma dla Boga wielkie znaczenie, bo On nie chce nam się narzucać. Natomiast bardzo tęskni za tym, abyśmy my narzucali się Jemu. Kiedy my narzucamy się Bogu, wtedy On czuje, że żyje, bo wie, że może wreszcie żyć dla nas. Nie oznacza to jednak, że spełni każdą naszą prośbę, bo to oznaczałoby, że nie On, ale my rządzimy na tym świecie. Natomiast On zawsze da nam swego Ducha, który jest nam najbardziej potrzebny.

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Bóg tęskni za tą postawą u nas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.