Co robi dla nas Duch Święty?

Co robi dla nas Duch Święty?
Fot. Depositphotos.com

Jezus mówi, że Duch Święty ma nam wszystko wyjaśnić i ma nas pocieszyć. Co tak naprawdę ma nam wyjaśniać i w czym ma nas pocieszać? 

Ewangelia na dziś (J 15, 26 – 16, 4a)


Dziś w Ewangelii Jezus mówi do nas o cierpliwości. Mówi, że na różne sposoby nauczy nas jej Paraklet, którego On pośle. Że On nam wszystko wyjaśni i że nas pocieszy. Co Duch Święty ma nam wyjaśniać i w czym ma nas pocieszać?

Jezus zapowiada prześladowania, to, że wielu z nas wykluczą ze wspólnoty, że wielu z nas pozbawią życia. Ale w innym miejscu Jezus wielokrotnie mówi o miłości nieprzyjaciół. Więc to nie jest tak, że mamy wyjść i krzyczeć do świata, że jesteśmy prześladowani i że świat nas nie rozumie.

Przeciwnie, ta Ewangelia zaprasza nas, byśmy przyjąwszy Ducha Świętego zanieśli go światu i opowiadali o wielkiej miłości Pana Boga do człowieka, o której być może świat jeszcze nie słyszał.

Komentuje Jan Głąba SJ:

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co robi dla nas Duch Święty?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.