Czego pragniesz dla człowieka, który cię skrzywdził?

Czego pragniesz dla człowieka, który cię skrzywdził?
(fot. Lina Trochez / Unsplash)
1 miesiąc temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Czy chcesz odciąć go od życia żeby sczezł? Czy chciałbyś go zniszczyć, czy też chcesz dla niego Bożego życia? Czy chcesz by oddychał duchem nawrócenia, czy też chcesz go udusić?

Dzisiejsza Ewangelia: Mt 18, 21 - 19, 1

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ:

Jak mówi jedna z prefacji mszalnych, wszechmoc Boga najpełniej wyraża się w przebaczeniu. Przebaczenie jest więc najwspanialszą umiejętnością, jaką może posiąść człowiek. Ale jest to trudna umiejętność. Najłatwiej można ją posiąść doświadczając przebaczenia i przyjmując je. Samo doświadczenie przebaczenia nie wystarczy jednak, aby się go nauczyć. Potrzebne jest jeszcze zrozumienie, że umiejętność przebaczenia jest wielką wartością i że wiele traci ten, kto tego nie umie. Kto nie umie przebaczać jest upośledzony i niepełnosprawny. Tak naprawdę lepiej jest być bez nóg czy rąk niż nie umieć przebaczać.

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
23,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Czego pragniesz dla człowieka, który cię skrzywdził?
Komentarze (2)
JG
~ja Gdańszczanka
13 sierpnia 2020, 21:25
Dobrze mu życzę... aby mnie nigdy więcej nie spotkał. Kobiety polskie są zniszczone przez Polaków. Prawo było fatalne pod tym względem, a Policja spychała takie sprawy do kosza- rezultatem tego są dzisiejsze tęcze. To działają dzieci z tych przemocowych związków. Nagromadzona agresja. To co dobre w tych czasach to to że przemoc już nie smakuje samcom tak jak dawniej.
SJ
~Sonia Jaki
13 sierpnia 2020, 09:24
Tak,łatwo o tym pisac, tak łatwo pouczać ..a tak ciężko zrobić..mam za sobą bardzo ciężkie 5 lat, można powiedzieć że zmarnowana nawet dekada.. jestem po stwierdzeniu nieważności, obecnie mam cudownego męża..na wydarzenia sprzed lat patrzę jakby przez mgłę..tamtego czasu nie da się wymazać całkowicie z pamięci, człowiek człowiekowi potrafi wyrządzić naprawdę duzą krzywdę..tamten czas jest dla mnie obojętny,ale nie wiem co bym zrobiła gdyby przeszłość stanęła teraz mi przed oczami..nie życzę źle ani nie jestem w stanie wybaczyć jest mi go po prostu żal. Sonia (zmienione)

Skomentuj artykuł

Czego pragniesz dla człowieka, który cię skrzywdził?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.