Dawid Podsiadło zapowiada apostazję. Dominik Dubiel SJ: to jest jedno z głównych wyzwań Kościoła dzisiaj

Dawid Podsiadło zapowiada apostazję. Dominik Dubiel SJ: to jest jedno z głównych wyzwań Kościoła dzisiaj
Dawid Podsiadło (fot. YouTube/Dawid Podsiadło)
plejada.pl/Facebook/mk

Popularny muzyk Dawid Podsiadło zapowiedział, że przygotowuje się do dokonania aktu apostazji i wystąpienia z Kościoła katolickiego. - Mam problem z instytucją, a nie z wiarą - wyznał Podsiadło w podcaście "WojewódzkiKędzierski". "(...) To jest jedno z głównych wyzwań Kościoła dzisiaj. Nie tyle wojujący wrogowie, z którymi trzeba walczyć, ale osoby, które nigdy nie doświadczyły, że w Kościele jest ŻYCIE" - skomentował tę zapowiedź muzyk i jezuita Dominik Dubiel.

- Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy - powiedział w programie Dawid Podsiadło. Dodał, że zdobył już akt chrztu. - I teraz jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję czas na to, to poprosiłbym o tę apostazję - dodał Podsiadło.

DEON.PL POLECADawid Podsiadło o Kościele i apostazji: mam problem z instytucją, a nie z wiarą

Rozmowa w podcaście dotyczyła m.in. niedawno wydanej piosenki Dawida Podsiadły zatytułownaej "Post", która pokazała jego krytyczny stosunek do Kościoła i niektórych postaw ludzi wierzących.

- Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję. "Post" był reakcją na głęboko umoralniające — właśnie w kontekście wartości i wiary — postawy prezentowane przez różne osoby, które na co dzień same mają spore braki w moralności - mówił Podsiadło w podcaście Onetu "WojewódzkiKędzierski", tłumacząc swoje opinie.

Dominik Dubiel SJ o wypowedzi Dawida Podsiadły: "W jego słowach nie ma jadu, złośliwości, nienawiści, czy chęci uderzenia w Kościół"

Na wyznanie Dawida Podsiadły zareagował Dominik Dubiel SJ. We wpisie na Facebooku jezuita stwierdził, że w różnych wypowiedziach Podsiadło "(...) zwraca uwagę na problem skandali i hipokryzji. W końcu mówi, że planuje dokonać apostazji, bo właściwie uważa się za ateistę, a z Kościołem jako instytucją i tak niewiele go łączy, (zwłaszcza, że w niektórych kwestiach moralnych, co sam przyznawał przy innych okazjach). W jego słowach nie ma jadu, złośliwości, nienawiści, czy chęci uderzenia w Kościół. Jest raczej beznamiętna konstatacja. Stwierdzenie faktu".

Dalej jezuita dzieli się spostrzeżeniem: "I wydaje mi się, że to jest jedno z głównych wyzwań Kościoła dzisiaj. Nie tyle wojujący wrogowie, z którymi trzeba walczyć, ale osoby, które nigdy nie doświadczyły, że w Kościele jest ŻYCIE. Osoby, które usłyszały mnóstwo odpowiedzi jakie proponuje Kościół, ale nikt nigdy nie zaproponował im towarzyszenia w drodze ku doświadczeniu, z którego rodzą się pytania".

Na koniec wpisu Dominik Dubiel dodaje: "(...) jakbyście gadali z Dawidem (zwłaszcza myślę o różnych naszych wspólnych znajomych), to możecie mu dać namiary, na wypadek gdyby kiedyś chciał po prostu pogadać o tematach".

Przeczytaj cały wpis Dominika Dubiela SJ na temat deklaracji Dawida Podsiadły

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Dawid Podsiadło zapowiada apostazję. Dominik Dubiel SJ: to jest jedno z głównych wyzwań Kościoła dzisiaj
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.