10 najlepszych wypowiedzi o modlitwie chrześcijańskiej

10 najlepszych wypowiedzi o modlitwie chrześcijańskiej
(fot. shutterstock.com)
ml

Modlitwa to podstawa chrześcijańskiej duchowości. Przekonaj się, co mówili do niej święci, błogosławieni i wielcy ludzie Kościoła.

1. Cierpienie jest jak dźwięk dzwonka, który wzywa do modlitwy. (Chiara Lubich)
2. Działanie nic nie jest warte bez modlitwy, a modlitwa nabiera wartości przez ofiarę. (św. Josemaría Escrivá de Balaguer)
3. Każdy modli się tak, jak żyje, ponieważ każdy żyje tak, jak się modli. (KKK, 2725)
4. Każdy sam musi nauczyć się modlić. Jak się modlę? Nie wiem. Obecnością. Modlitwą Krzyża, jego kontemplacją, bo kto z wiarą kontempluje Krzyż, ujrzy w nim potęgę. Tajemnica i moc Krzyża wyraża się w przejściu od śmierci do życia. Krzyż staje się bramą - jak powiada Norwid. (Joachim Badeni OP)
5. Kto się czuje słaby, niech się jeszcze więcej modli. (św. Maksymilian Maria Kolbe)
6. Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy. (bł. Matka Teresa z Kalkuty)
7. Modlitwa jest aktualizacją wiary: modlitwa bez wiary staje się ślepa, wiara zaś bez modlitwy się rozpada. (Benedykt XVI)
8. Pan Bóg pragnie, aby w modlitwach wyrażało się nasze pragnienie, abyśmy stali się zdolni do przyjęcia tego, czym nas pragnie obdarzyć. (św. Augustyn)
9. Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg. (św. Jan Paweł II)
10. Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! (św. Paweł z Tarsu)
*  *  *
 
Poznaj nowy cykl DEON.pl poświęcony wprowadzeniu do modlitwy przy pomocy Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego -> KLIKNIJ 
*  *  *
 
Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z rozproszeniami na modlitwie -> KLIKNIJ 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

10 najlepszych wypowiedzi o modlitwie chrześcijańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.