Bóg chce pić z tobą kawę. Pozwolisz?

Bóg chce pić z tobą kawę. Pozwolisz?
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
ed

Życie bez pośpiechu, spacery z niewidzialnym Bogiem, uważne smakowanie codzienności. Możesz się tego nauczyć nawet w 15 minut. Jak? Podpowiada Wojtek Werhun SJ.

Ten młody jezuita jest jak współczesny Ignacy Loyola. Chce pomagać innym w treningu uważności i odkrywania bliskości Boga: - Dzięki ćwiczeniom duchowym będziesz bardziej wdzięczny i bardziej świadomy siebie. Stopniowo wprowadzą cię na głębszy poziom relacji z Bogiem i sobą.

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, po co żyjesz

Jego ćwiczenia duchowe to indywidualny program rozwoju nie tylko duchowego, ale też osobistego. Żeby je wykonać, wystarczy znaleźć 15 minut. Pomogą zatrzymać się w biegu, poznać prawdę o sobie, odkryć głębokie pragnienia i w ciszy spotkać się z Bogiem.

Kawa z Bogiem smakuje o niebo lepiej [WIDEO]

Bóg stworzył świat i nigdzie sobie nie poszedł. Jest obecny i zawsze bliski. Uważne smakowanie kawy może być początkiem drogi do spotkania Go w sercu.

Spróbuj przez 15 minut w skupieniu delektować się jej smakiem. To może być pierwszy krok do odkrycia tego, co dzieje się w twojej duszy i spotkania Boga, który jest żywy.

Nie wierzysz? Zobacz zaproszenie Wojtka:

Chcesz żyć naprawdę? [WIDEO] 

- Jeżeli żyjesz przyszłością, to znaczy, że jesteś trupem. Bo życie dzieje się teraz i tutaj. W twojej teraźniejszości. Złap ten moment i żyj - zachęca Wojtek Werhun SJ.

Czy możesz powiedzieć o sobie, że żyjesz, czy może myślisz, że twoje życie zacznie się za 20 lat? Kiedy zdobędziesz pracę, o której marzysz, założysz dom, skończy się choroba, z którą walczysz albo spłacisz kredyt. A może myślisz, że twoje życie było 10 lat temu i trwało do momentu, w którym coś się rozsypało?

Jak 15 minut może coś w życiu zmienić? [WIDEO] 

- Jeśli każdego dnia będziesz coś robił przez 15 minut, stanie się to twoim nawykiem. Niezbędnym elementem dnia. Ważną częścią i rytmem twojego życia. Nieważne czy wybierzesz bieganie, czytanie, czy modlitwę. Spróbuj - Wojtek podpowiada od czego zacząć.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bóg chce pić z tobą kawę. Pozwolisz?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.