„Camino Wdzięczności” – już 2 tys. km za małżeństwem z Andrychowa

„Camino Wdzięczności” – już 2 tys. km za małżeństwem z Andrychowa
Fot. - facebook.com / Camino Wdzięczności
KAI / pzk

2 tys. z zaplanowanych ok. 3 tys. km udało się już pokonać w drodze do sanktuarium w Santiago de Compostela Dorocie i Rafałowi Janoszom, którzy wyruszyli 70 dni temu z Andrychowa Drogą św. Jakuba. W ten sposób dziękują za 35 lat małżeństwa, za trójkę swych dzieci, za pozostałych członków rodziny, za przyjaciół, za to, co ich w życiu spotkało. Andrychowskie małżeństwo znane jest z wieloletniego zaangażowania w Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Obecnie przemierzają szlaki pątnicze na terytorium Francji i zbliżają się do Hiszpanii. „Czujemy oddech Hiszpanii, ale na razie pogoda nas rozpieszcza. Nie ma skwaru, od czasu do czasu pada deszcz, takie spa za darmo” – przyznają w filmie umieszczonym w mediach społecznościowych.
„Właśnie przekroczyliśmy 2000 km naszej wędrówki. Zostało jeszcze 1000 km. To nasz kolejny dzień wędrówki – z Panem Bogiem i ludźmi, których tutaj spotykamy” – zaznaczają.

Przyznają, że ich „Droga Wdzięczności”, obok duchowych przeżyć, spotkań z ludźmi, niesamowitej przyrody, wiąże się także bardzo z techniczną stroną.
„Każdego ranka nacieramy stopy obficie sudocremem, by podczas długiego marszu nie odparzyły się. Po pokonaniu ponad 1700 km zmieniliśmy dwa razy buty i skarpety na nowe, dokonując zakupów w Czechach i we Francji. Nigdy nie pomyśleliśmy, że przyjdziemy do nich na nogach. Kilka razy odwiedziliśmy już apteki, by dokupić wzmocnione plastry, elektrolity. W Riom udaliśmy się także na pocztę, by wysłać pierwszą paczkę do domu z ciepłymi ubraniami, bo temperatury są już wyższe a z plecaka każdy dodatkowy ciężar należy usunąć, bo to ulga dla ramion. Kiedy wejdziemy na trasę Camino Frances w Hiszpanii wyślemy drugą przesyłkę z namiotem i materacami. Na pewno poczujemy dużą ulgę” – zapowiadają na swym facebookowym profilu, który nazwali „Camino Wdzięczności”.

Dorota i Rafał Janoszowie niosą ze sobą także powierzone im przez innych konkretne intencje. „Podczas wędrowania chcemy otworzyć się na Boże działanie i w pełni zaufać, że Pan zaopiekuje się nami” – wyjaśniają.

DEON.PL POLECA

Droga św. Jakuba, nazywana po hiszpańsku Camino de Santiago, jest szlakiem pielgrzymkowym do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej ma znajdować się ciało apostoła św. Jakuba (Większego). Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

„Camino Wdzięczności” – już 2 tys. km za małżeństwem z Andrychowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.