Egzorcysta o Halloween: czy katolik może brać w tym udział?

Egzorcysta o Halloween: czy katolik może brać w tym udział?
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Maskacjusz ks. Sławomir Sosnowski

Jak każdego roku, w sieci pojawia się kwestia: czy obchodzenie przez katolika Halloween wiąże się z niebezpieczeństwem ze strony szatana? Spokojnie porozmawiajmy o tej kwestii.

Ks. Sławomir Sosnowski, łódzki egzorcysta, wskazuje, że obchody tego święta mają przede wszystkim wymiar komercyjny. Pochodzi ono z tradycji celtyckiej i zostało rozpowszechnione przez popkulturę amerykańską. Zdaniem duchownego, jeśli pojawiają się ludzie, którzy traktują je jako podstawę do jakiegokolwiek okultyzmu, to takich wydarzeń nie należy nagłaśniać, bo są one marginalnym zachowaniem.

>>Ks. Jan Kaczkowski o Halloween. "Strzelamy z armaty do dyni, a..."<<

Jak zauważa egzorcysta, świętowanie Halloween przyczyniło się do wzrostu innych, wyrastających z chrześcijaństwa, sposobów świętowania tego czasu, jak na przykład pochody świętych "Holywins". "Wigilia przed uroczystością Wszystkich Świętych rozwinęła się dzięki konkurencji ze strony Halloween" - zauważa ks. Sosnowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sławomir Rusin

Opętania i egzorcyzmy.

Ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem.W tej publikacji wybitni specjaliści...

Skomentuj artykuł

Egzorcysta o Halloween: czy katolik może brać w tym udział?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.