Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum!

Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum!
(fot. DEON Live / youtube.com)
Logo źródła: DEON LIVE Roman Groszewski SJ

"Usłyszałem raz taką odpowiedź, po której chciałem się ustawić pod kościołem z transparentem i protestować" - mówi Roman Groszewski SJ.

Odpowiedź na pytanie o to, gdzie mieszka Bóg, najwięcej mówi o tobie. Jezus jest więźniem tabernakulum? A może znajduje się gdzie indziej? Posłuchaj pierwszego odcinka Szkoły Duchowości z Romanem Groszewskim SJ.

DEON.PL POLECA
Kim jest Bóg grzeszników i mistyków. Szkoła Duchowości z Romanem Groszewskim SJ | Chrześcijanin albo będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale. Chrześcijanin z pewnością jest grzesznikiem. Te dwie drogi tylko pozornie się kłócą, bo mistyka nie jest czymś nieosiągalnym, a wręcz przeciwnie - to podstawowa opcja poznania Boga przez grzesznika. Chrześcijaństwo jest pełne paradoksów, więc jak w nich zrozumieć Boga? Czy Bóg jest jakiś, a może nie jesteśmy w stanie o Nim nic powiedzieć? Kolejna Szkoła Duchowości to spotkanie z Bogiem, którego można znaleźć we wszystkim, bo On ma ręce uwalane rzeczywistością. Jest Bogiem grzeszników i za grzeszników umarł, zaś Jego śmierć, jest dla nas łaską.
Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum! - zdjęcie w treści artykułu
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.