Ty też jesteś mistykiem. Nie wierzysz w to?

Ty też jesteś mistykiem. Nie wierzysz w to?
(fot. Mohamed Nohassi / Unsplash)
Logo źródła: DEON LIVE Roman Groszewski SJ

Bycie chrześcijaninem to bycie mistykiem. To nie jest zarezerwowane dla wybranej grupy, którą nazywamy świętymi. To standardowe wyposażenie, ale z tą mocą stało się coś złego.

"Potrzebujemy przemienić nasze myślenie o tym gdzie jest Bóg i jak jest dostępny, żebyśmy mogli wejść na tę drogę" - mówi Roman Groszewski SJ.

DEON.PL POLECA
Jeśli nie jesteś mistykiem, nie jesteś też chrześcijaninem. Posłuchaj:

Kim jest Bóg grzeszników i mistyków. Szkoła Duchowości z Romanem Groszewskim SJ | Chrześcijanin albo będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale. Chrześcijanin z pewnością jest grzesznikiem. Te dwie drogi tylko pozornie się kłócą, bo mistyka nie jest czymś nieosiągalnym, a wręcz przeciwnie - to podstawowa opcja poznania Boga przez grzesznika. Chrześcijaństwo jest pełne paradoksów, więc jak w nich zrozumieć Boga? Czy Bóg jest jakiś, a może nie jesteśmy w stanie o Nim nic powiedzieć? Kolejna Szkoła Duchowości to spotkanie z Bogiem, którego można znaleźć we wszystkim, bo On ma ręce uwalane rzeczywistością. Jest Bogiem grzeszników i za grzeszników umarł, zaś Jego śmierć, jest dla nas łaską.

Tu znajdziesz pierwszy odcinek: Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum! >>

 

Ty też jesteś mistykiem. Nie wierzysz w to? - zdjęcie w treści artykułu
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Ty też jesteś mistykiem. Nie wierzysz w to?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.