Kto czuje, że różnie bywa z jego wiarą, jest tutaj mile widziany. Papież Franciszek pisze, że Kościół ma się zajmować szczególnie dziećmi najsłabszymi, a tych chyba jest najwięcej - pisze Dariusz Piórkowski SJ.
„Miejcie zrozumienie dla ludzi słabej wiary. Ja też jednego dnia wierzę, drugiego nie wierzę” (Czesław Miłosz, Traktat teologiczny)
Niesłusznie zrobiliśmy z Tomasza niedowiarka. A to bardzo wierzący człowiek, który szukał, zmagał się, ale chciał być blisko Jezusa. Odłączył się od wspólnoty, bo musiał zmierzyć się z otchłanią swych wątpliwości. Jezus wyszedł naprzeciw niego. Pozwolił mu się dotknąć. Tomasz wrócił z mocniejszą wiarą.
Nie wszyscy wierzą mocno w Kościele. Zwłaszcza w ostatnim czasie. Nie wszyscy wierzą jeszcze w Kościele. Co to znaczy wierzyć dzisiaj, w dobie ciągle trwającej pandemii i zagubienia Kościoła instytucjonalnego? Czy błądzenie i wątpliwości to grzech i nieprzyzwoitość? Czy wiara zawsze musi pozostać niewzruszona? Nie, wiara jest drogą z licznymi zakrętami, chwilami ciemności, pustki i niezrozumienia. Tylko naiwna wiara nie zna w ogóle żadnych zmagań. Kto więc czuje, że różnie bywa z jego wiarą, jest tutaj mile widziany. Papież Franciszek pisze, że Kościół ma się zajmować szczególnie dziećmi najsłabszymi, a tych chyba jest najwięcej.
Na progu Wielkiego Postu już dzisiaj zapraszam wszystkich wierzących, chwiejących się i niewierzących na internetowe rekolekcje pt. „Wierzyć, wątpić, gubić się i odnaleźć drogę”
Termin: 8-11 marca
Będziemy się spotykać wieczorem o 21:00 na zoomie. Czas spotkania około 30 minut.
Zapisy potrwają do 7 marca. W poniedziałek 8 marca najpóźniej do 15:00 wszyscy otrzymają link do zooma i zasady udziału w rekolekcjach.
Udział bezpłatny. Wystarczy się zapisać przez poniższy formularz. Udostępniajcie i zachęcajcie, kogo się da.
Tekst ukazał się pierwotnie na Facebooku Dariusza Piórkowskiego SJ.
„Miejcie zrozumienie dla ludzi słabej wiary. Ja też jednego dnia wierzę, drugiego nie wierzę” (Czesław Miłosz, Traktat...
Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Wtorek, 16 lutego 2021
Skomentuj artykuł