Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki

Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki
fot. Mirosław Jurgielewicz
facebook.com/lech.dorobczynski / jb

"Chcemy, by Kościół był bardziej święty? Każdy - KAŻDY! - musi być bardziej święty. Innej drogi nie ma" - napisał franciszkanin.

Jakość Kościoła zależy od jakości życia każdego ochrzczonego. To znaczy: jakość Kościoła zależy od jakości mojego życia. Jakość Kościoła zależy od jakości życia biskupa, który krył pedofilię. Jakość Kościoła zależy od jakości życia księdza, który w kancelarii parafialnej zachowuje się jak bezduszny komornik. Jakość Kościoła zależy od jakości życia duchownego, który czerpie zyski z polityki.

ALE... jakość Kościoła zależy także od jakości Twojego życia.

Jeśli będziemy żyli nieewangelicznie – Kościół będzie nieewangeliczny. Mówiąc brutalniej: jeśli będziemy żyli byle jak – Kościół będzie byle jaki.

Chcemy, by Kościół był bardziej święty? Każdy - KAŻDY! - musi być bardziej święty. Innej drogi nie ma. Nic się w naszym Kościele nie zmieni, jeśli ciągle tę odpowiedzialność za jakość Kościoła będziemy zrzucać na innych: biskupi i kapłani - na świeckich, a świeccy - na duchownych.

Nie mam wpływu na to, jak Ty żyjesz. Mam za to wpływ na to, jak ja żyję.

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
27,93 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.