Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki

Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki
fot. Mirosław Jurgielewicz
facebook.com/lech.dorobczynski / jb

"Chcemy, by Kościół był bardziej święty? Każdy - KAŻDY! - musi być bardziej święty. Innej drogi nie ma" - napisał franciszkanin.

Jakość Kościoła zależy od jakości życia każdego ochrzczonego. To znaczy: jakość Kościoła zależy od jakości mojego życia. Jakość Kościoła zależy od jakości życia biskupa, który krył pedofilię. Jakość Kościoła zależy od jakości życia księdza, który w kancelarii parafialnej zachowuje się jak bezduszny komornik. Jakość Kościoła zależy od jakości życia duchownego, który czerpie zyski z polityki.

ALE... jakość Kościoła zależy także od jakości Twojego życia.

Jeśli będziemy żyli nieewangelicznie – Kościół będzie nieewangeliczny. Mówiąc brutalniej: jeśli będziemy żyli byle jak – Kościół będzie byle jaki.

Chcemy, by Kościół był bardziej święty? Każdy - KAŻDY! - musi być bardziej święty. Innej drogi nie ma. Nic się w naszym Kościele nie zmieni, jeśli ciągle tę odpowiedzialność za jakość Kościoła będziemy zrzucać na innych: biskupi i kapłani - na świeckich, a świeccy - na duchownych.

Nie mam wpływu na to, jak Ty żyjesz. Mam za to wpływ na to, jak ja żyję.

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

 

DEON.PL POLECA

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Lech Dorobczyński OFM: jeśli będziemy żyli byle jak, Kościół będzie byle jaki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.