Marcin Zieliński: Co się dzieje w życiu człowieka, gdy Duch Święty przejmuje inicjatywę?

Marcin Zieliński: Co się dzieje w życiu człowieka, gdy Duch Święty przejmuje inicjatywę?
Marcin Zieliński. Źródło: YouTube.com / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

- Co jest działaniem Ducha Bożego w ludzkim życiu? Co się wydarzy w życiu człowieka, w którym Duch Święty zacznie przejmować inicjatywę? To jest życie, które wydaje się nierealne, niemożliwe - ale jednak się dzieje i jest dla nas dostępne - mówi Marcin Zieliński. 

W "Kwadransiku ze Słowem" ewangelizator mówi o życiu, w którym nie prowadzimy się sami, nie kierujemy naszym statkiem, ale czujemy się prowadzeni przez Ducha Świętego. 

DEON.PL POLECA
- Możesz mieć wtedy takie doświadczenie, że znajdujesz się w sytuacji, miejscu, którego sam byś nie zaplanował ani nie wybrał, ale ta sytuacja, to spotkanie zmienia twoje życie i życie innych. Spotykasz ludzi, których nie miałeś prawa spotkać, i to zmienia bardzo wiele! To się wydaje nieprawdopodobne, nierealne i niemożliwe, a jednak się dzieje - mówi Marcin Zieliński.

Jak dodaje, byłoby mocnym uproszczeniem, gdyby sprowadzić działanie Ducha Świętego tylko do poczucia, że jesteśmy prowadzeni. Działanie Ducha dotyka też mocno naszej świętości lub jej braku, wyborów, które dotyczą rzeczy najważniejszych: życia w wolności, zgodnego ze Słowem Bożym, naszej moralności.

DEON.PL POLECA

Co się dzieje w życiu, gdy Duch Święty przejmuje inicjatywę?

- Co jest działaniem Ducha Bożego w życiu człowieka? Co się wydarzy w życiu człowieka. w którym Duch zacznie przejmować inicjatywę? - pyta Marcin Zieliński i wyjaśnia, że jest kilka bardzo konkretnych bożych obietnic, które znajdujemy w Piśmie Świętym.

Pierwsza obietnica brzmi: "wydobędę was z waszych grobów". - Ta obietnica mówi, że gdy Duch przychodzi do naszego życia, nie ma opcji, że zostaniemy w naszych grobach - czyli grzechach, przyzwyczajeniach, nałogach, potrzaskach. rzeczach, które nas niszczą, które ograniczają nasze życie i wolność. Życie w Duchu świętym to jest życie pod prąd. Chodzi o to, by nie płynąc z nurtem świata, ale z radością i pokojem płynąć w przeciwnym kierunku - wyjaśnia ewangelizator.

Duch Święty daje łaskę oparcia się pokusie i łaskę modlitwy

- Duch święty sprawia i daje łaskę, by postawić się grzechowi. Każdy wierzący ma moc wyjścia ze swojego grzechu, życia w wolności, nie w byciu uzależnionym przez to, co dyktuje ci twoja cielesność, a czego może wcale tak naprawdę nie chcesz robić, ale nie umiesz się temu nie poddać. A kiedy nie umiesz się modlić, daje ci łaskę, żebyś się modlił. To jest życie wewnętrzne według Ducha: uczymy się za nim podążać nie wtedy, gdy wszyscy widzą, ale gdy nikt nie widzi i jesteśmy w swojej codzienności - mówi Marcin Zieliński. 

Jak dodaje, Duch Święty jest nieprzewidywalny: czasem po ludzku wydaje się, że pójście za Nim, za Jego pomysłem to jest porażka, pomyłka. ale to właśnie posłuszeństwo prowadzeniu Ducha prowadzi do wielkich cudów, nawróceń. Dlatego tak ważny jest rachunek sumienia: sprawdzenie, czy myśli, którym pozwoliliśmy biegać po głowie, prowadziły nas w dobrym kierunku, czy w złym. 

Jakie jest życie w Duchu Świętym? Trzeba być otwartym na niespodzianki

- Życie w Duchu Świętym nie jest szablonowe, powtarzalne, takie samo jak u innych. Trzeba być elastycznym, otwartym na niespodzianki, na nieszablonowe rozwiązania, na rzeczy, których wcześniej w życiu nie widziałeś. To ciągłe wyzwanie, by nadążyć za Duchem, za Jego pomysłowością - dzieli się Ewangelizator. - Czasem po ludzku wydaje się, że pójście za Duchem, za Jego pomysłem to jest porażka, pomyłka. ale to właśnie posłuszeństwo prowadzeniu Ducha prowadzi do wielkich cudów, nawróceń.

Posłuchaj całego nagrania i historii cudownego uzdrowienia z migreny:

Źródło: Marcin Zieliński / YouTube.com / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: Co się dzieje w życiu człowieka, gdy Duch Święty przejmuje inicjatywę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.