Modlitwa, która daje radość w smutnych chwilach

Modlitwa, która daje radość w smutnych chwilach
(fot. bruce mars / Unsplash)
DEON.pl / kk

Wielu podkreśla, że życie tego świętego było wypełnione śmiechem i radością. Jeśli towarzyszy ci smutek - pomódl się za jego wstawiennictwem.

Święty Filip Neri pozbył się majątku, ale zyskał coś znacznie większego - nieogarnioną miłość Boga. Opiekował się młodziezą, zaś jego przyjaciółmi byli Ignacy Loyola, Karol Boromeusz czy Franciszek Salezy. Dopiero w wieku 36 lat został księdzem, ale z czasem doradzał i spowiadał papieży.
"Bóg jest pełen radości, dlatego diabeł ucieka przed prawdziwą radością" - mawiał.
"Filip prowadził ewangelizację w sposób bardzo nowoczesny. Oprócz głoszenia kazań na rzymskich placach, uczył osobistej modlitwy, dbał o śpiew i piękno liturgii, prowadził teatr, przypominał o tworzeniu dzieł miłosierdzia. Był bardzo radosnym świętym! Nie poddawał się smutkowi nawet pośród trudnych sytuacji. Realizował w swoim życiu wezwanie św. Pawła: Radujcie się zawsze w Panu!"

Jeśli w twoim życiu brakuje radości, pomódl się za wstawiennictwem św. Filipa słowami tej modlitwy:

Modlitwa o radość w życiu

Święty Filipie, pełen chwały, Orędowniku mój - który zawsze według wskazań i przykładu św. Pawła Apostoła radowałeś się, wyjednaj mi łaskę doskonałego poddania się woli Bożej, obojętność wobec spraw tego świata i spoglądanie ku niebu, abym nigdy nie wątpił w Opatrzność Bożą, nigdy nie rozpaczał, nigdy nie był smutny, ani niecierpliwy, aby oblicze moje zawsze było radosne, a moje słowa życzliwe i uprzejme.
Chociaż bowiem losy życia układają się różnie, przystoi nam, którzy mamy największe ze wszystkich dóbr, łaskę Bożą i obietnicę wiekuistego szczęścia, aby promieniować radością. Amen.
* * *

Chcesz zwiększyć skuteczność twojej modlitwy? To da się zrobić:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Modlitwa, która daje radość w smutnych chwilach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.