Myślisz o Camino? Dominikanin wyjaśnia, czym jest ta niezwykła pielgrzymka

Myślisz o Camino? Dominikanin wyjaśnia, czym jest ta niezwykła pielgrzymka
O. Roman Bielecki OP. Źródło: dominikanie.pl / YouTube.com
dominikanie.pl / YouTube.com / mł

- Za pierwszym razem nie towarzyszyło mi żadne przekonanie, że to zmieni moje życie. Nie sądziłem, że to będzie tak niezwykle emocjonujące ani że wrócę tam potem jeszcze kilkanaście razy - mówi o Camino o. Roman Bielecki OP. 

Droga św. Jakuba, po hiszpańsku nazwana Camino de Santiago, to pielgrzymkowy szlak prowadzący do katedry w Santiago de Compostela. To właśnie w położonej w północno-zachodniej Hiszpanii katedrze ma się znajdować grób jednego z Apostołów, św. Jakuba Większego. Szlak przyciąga wielu pielgrzymów, a podróż jest często przez nich opisywana jako doświadczenie, które zmienia życie.

- To prawda, że Camino zmienia życie. Co roku tą trasą podąża kilkaset tysięcy ludzi z całego świata. I jest trochę tak jest, że można o Camino dużo opowiadać, ale każdy musi tego doświadczyć sam, bo każdy drogę do Composteli przeżywa bardzo osobiście. To, co najważniejsze, dzieje się w drodze, w spotkaniach z ludźmi, w modlitwach, w barach, na noclegach, we wszystkich przeciwnościach, które nas spotykają - dziei się dominikanin. 

Film z opowieścią o tym, czym jest pielgrzymka Szlakiem św. Jakuba, z perspektywy o. Bieleckiego, który przebył Camino kilkanaście razy, można obejrzeć na dominikańskim kanale YouTube. 

DEON.PL POLECA


Źródło: dominikanie.pl / YouTube.com

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także na kontynuowanie...

Skomentuj artykuł

Myślisz o Camino? Dominikanin wyjaśnia, czym jest ta niezwykła pielgrzymka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.