Nie potrafisz dogadać się ze swoją rodziną? Ta święta zapewnia potężne wstawiennictwo

Nie potrafisz dogadać się ze swoją rodziną? Ta święta zapewnia potężne wstawiennictwo
(fot. wikimedia.org / Brück & Sohn Kunstverlag Meißen / CC BY-SA 3.0 / unsplash.com)
aleteia.org / ml / bs

Najczęściej to właśnie relacje z najbliższymi są tymi, które sprawiają najwięcej kłopotu. Jeśli masz z nimi jakikolwiek problem, zwróć się o pomoc do tej świętej. 

Kłótnie wewnątrz rodziny zdarzają się często. Są to raczej sprzeczki, które po krótkim czasie ulegają przebaczeniu i wszystko wraca do normy. Jednakże, zdarzają się też takie awantury, gdzie obie strony wręcz się nienawidzą. Co w takiej sytuacji zrobić? Do kogo zwrócić się o pomoc? Jest pewna święta, która jest patronką problemów rodzinnych. Wie, o czym mowa, bo sama miała ciężkie życie z jednym z członków swojej rodziny.

Sylwetkę świętej przedstawia portal aleteia.org.

Mowa o św. Adelajdzie Burgundzkiej, która pochodziła z cesarskiej rodziny. Przez 20 lat była żoną cesarza niemieckiego Ottona I, aż do momentu jego nagłej śmierci spowodowanej gorączką. Miała z nim kilkoro dzieci, jednym z nich był Otton II, który zastąpił ojca na tronie.

>>Skuteczna modlitwa w sprawach trudnych i beznadziejnych<<

DEON.PL POLECA

Problemy Adelajdy rozpoczęły się, kiedy Otton II poślubił bizantyjską księżniczkę Teofano, która nie przepadała za matką swojego męża i chciała się jej pozbyć, nastawiając Ottona przeciwko niej. Ostatecznie zaowocowało to opuszczeniem dworu przez Adelajdę.

Jednak Adelajda nie zniechęcała się i cały czas próbowała polepszyć swoje relacje z synem. Udało się jej to niedługo przed śmiercią Ottona II, ona sama została mianowana wicekrólem Italii. Jednakże, Teofano znów dała o sobie znać i po śmierci Ottona ponownie sprawiła, że Adelajda opuściła dwór. Taka sytuacja utrzymywała się, aż do śmierci synowej Adelajdy i dopiero wtedy przyszła święta mogła powrócić.

Przez cały ten czas, Adelajda nie przestawała wierzyć i dużo się modliła. Po powrocie na dwór cesarski, wspierała budowę kościołów i klasztorów. Pomimo różnych przykrości jakich doświadczyła, zawsze twierdziła, że zjednoczona rodzina jest najważniejsza.

>>Święta imigrantko, módl się za nami<<

Została w 1097 roku kanonizowana przez papieża Urbana II. W ikonografii przedstawia się ją jako rozdającą jedzenie ubogim, z małym kościołem w ręce, z insygniami władzy. Jest patronką osób znieważonych, panien młodych, rodziców z dużą ilością dzieci, wygnańców, więźniów, macoch, wdów i powtórnych małżeństw. Jej liturgiczne wspomnienie obchodzone jest 16 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Święta Siostra Faustyna cały czas wstawia się za nami

"Czyń, co chcesz, rozdawaj łaski, jak chcesz, komu chcesz i kiedy chcesz" - powiedział Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołka Bożego Miłosierdzia hojnie wykorzystuje obietnicę...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie potrafisz dogadać się ze swoją rodziną? Ta święta zapewnia potężne wstawiennictwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.