Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Droga do Galilei

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Droga do Galilei
Foto w tle: www.pixabay.com
0:00
- 0:00

Przeżywaliśmy intensywnie okres Wielkiego Postu. Podejmowaliśmy wiele praktyk, zarówno pokutnych, ku nawróceniu, jak i takich działań, które miały nam pomóc odkryć jakąś nową drogę do Boga. Przygotowywaliśmy się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych przez intensywne wydarzenia Triduum Paschalnego i… Teraz jest czas na doświadczenie spotkania ze Zmartwychwstałym. Bądź, jak uczniowie!

Jedenastu uczniów, już bez Judasza, ruszyło w drogę do Galilei, jak im to zostało polecone. Zatrzasnęły się za nimi drzwi bezpiecznego w tych dniach Wieczernika, ale na północ ruszyli w milczeniu i chyłkiem. Wybrali drogę doliną rzeki Jordan.

Wyszli za miasto a ich policzki zaczął smagać suchy, pustynny wiatr. Kamienista, niezbyt szeroka droga w kierunku Jerycha wiła się wśród pagórków i stawała coraz bardziej stroma.

Nie umawiali się, ale każdy miał w myślach usłyszane kiedyś słowa: „Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców”. Ciarki przechodziły im po plecach. I jak echo odbijało się w ich głowach: „Idź, i ty czyń podobnie”.

W oddali zaczęły się wyłaniać powoli wzgórza Galilei. Z Apostołów spływało napięcie. Tutaj byli u siebie. Tutaj mogli swobodnie oddychać.

Przestrzeń, konkretne miejsca mojego życia mają dla mnie wielkie znaczenie. Także miejsca i okoliczności spotkań z Bogiem, ważnych przeżyć. Warto je docenić.

Znajdę w pamięci takie przyjazne miejsce spotkania z Panem, ‘moją Galileę’. Ucieszę się nim i podziękuję Jezusowi za bliskość.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert Więcek SJ

Droga Jezusa jest dzisiaj drogą nawrócenia. Wejdź na Górę Tabor. Pójdź do Jerozolimy, ze świadomością, że trzeba przejść i przez Golgotę. Spotkaj się z Bogiem w słowie, jakim karmi nas Kościół w okresie Wielkiego Postu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Droga do Galilei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.