Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Słowa przenikające serca i dusze

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Słowa przenikające serca i dusze
Foto w tle: www.pixabay.com
0:00
- 0:00

Opowieści wielkanocne ‘On żyje!’ to okazja do lepszego przeżycia Wielkanocy. To zachęta do poszerzenia wyobraźni ducha. Co się wtedy zdarzyło? Jak się stało? Co przeżywali wszyscy uczestnicy tych wydarzeń? Jaki to może mieć związek ze mną? Postaram się, by osobiście przeżywać spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Apostołowie stali wpatrzeni w Jezusa. Choć nie potrafili sobie do końca wytłumaczyć dlaczego, to jednak mieli pokój w sercu. Słowa Pana łagodnie przenikały ich obolałe dusze i umysły, dając poczucie, że rzeczywiście wszystko, co się zdarzyło, ma sens.

Mesjasz musiał cierpieć i umrzeć, aby trzeciego dnia zmartwychwstać. To w Jego imię ma być głoszone nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Uczniowie słuchali słów Jezusa i lekko przytakiwali głowami.

‘Nie odchodźcie teraz z Jerozolimy!’ – powiedział Jezus, dodając: ‘mówiłem wam, że zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym. To jest obietnica mojego Ojca. Zaczekajcie na tę moc z wysoka i bądźcie moimi świadkami’.

Zapadła cisza. Słowa Jezusa odbijały się echem od ścian Wieczernika tak, jak wcześniej: ‘bądźcie jedno, nie załamujcie się w wierze, wytrwajcie we Mnie!’, przenikając serca i dusze Apostołów.

Jezus ukazywał się uczniom po zmartwychwstaniu wielokrotnie. Św. Łukasz pisze, iż przez czterdzieści dni dawał im wiele dowodów, że żyje. Ostatnie pouczenia i polecenia miały ich przygotować na nowy etap misji.

Popatrzę i posłucham, jak Jezus mnie poucza. Co Pan mówi do mnie w sercu?

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Robert Więcek SJ

Droga Jezusa jest dzisiaj drogą nawrócenia. Wejdź na Górę Tabor. Pójdź do Jerozolimy, ze świadomością, że trzeba przejść i przez Golgotę. Spotkaj się z Bogiem w słowie, jakim karmi nas Kościół w okresie Wielkiego Postu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - Słowa przenikające serca i dusze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.