Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - To jest Pan!

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - To jest Pan!
Foto w tle: www.pixabay.com
0:00
- 0:00

Wielkanoc to pierwsze i najważniejsze święto dla chrześcijan. Gdyby Pan nie zmartwychwstał, ‘daremna byłaby nasza wiara’, jak powie św. Paweł. I choć krzyż, smutek i łzy są bardziej 'namacalne', to możliwe jest przeżycie radości ‘pustego grobu’. Spróbuj i posłuchaj!

Szymon Piotr powoli zaczął ciągnąć ku sobie sieć i poczuł jakiś dziwny opór. Nie mógł uwierzyć własnym oczom, jak woda spieniła się od trzepoczących ogonami wielkich ryb. Było ich tak dużo w sieci, że uczniowie nie byli w stanie wciągnąć jej do łodzi.

Jan nachylił się w kierunku Piotra i wyszeptał: „To jest Pan!”

Piotr struchlał. Nie wiedział, co ma zrobić. Patrzył na kotłujące się w sieci ryby, spoglądał na postać Pana. Zarzucił na siebie jakąś szatę, bo nie był ubrany i wskoczył do wody, żeby szybciej znaleźć się na brzegu.

Pozostali uczniowie podpłynęli łodziami, ciągnąc za sobą nabrzmiałe od ryb sieci.

Gdy schodzili na ląd, byli znużeni i głodni po nocnym połowie. Zobaczyli rozpalony ogień, a w powietrzu unosił się miły zapach opiekanego chleba i ryby.

Uczniowie muszą się nauczyć, że najważniejsze jest ‘słuchać Boga’. To On jest Panem żniwa, prawdziwego połowu, sercem prawdziwej i owocnej działalności ewangelizacyjnej, nawet jeśli nie zawsze od razu Go rozpoznajemy.

Poproszę na modlitwie, bym umiał ‘słuchać i usłyszeć’ Boga.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Edward Data CSMA

Jak dobrze przygotować się duchowo do świąt wielkanocnych? 

Czas Wielkiego Postu to czas pokuty i nawrócenia, walki z grzechem i pogłębienia życia religijnego. Modlitwa, post i dobre uczynki (...) ożywiają naszą wiarę i pomagają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Opowieści wielkanocne - 'On żyje!' - To jest Pan!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.