Spytałem księdza, dlaczego nie chciał mi udzielić Komunii. Jego odpowiedź była krótka

Spytałem księdza, dlaczego nie chciał mi udzielić Komunii. Jego odpowiedź była krótka
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu

"Niektórzy duchowni uważają, że mają lepsze dłonie, niż świeccy, że ich dłonie są bez grzechu, a świeckich są z grzechem" - mówi wieloletni duszpasterz.

Remigiusz Recław SJ odpowiada na pytanie internauty, któremu pewien kapłan odmówił udzielenia Komunii św. do rąk. Czy księża mają prawo wymagać od ludzi, by zawsze przyjmowali Ciało Chrystusa do ust? Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Posłuchaj odpowiedzi doświadczonego duszpasterza.

Zastanawiasz się, jak powinno się przyjmować Komunię? Te informacje mogą cię zainteresować:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
23,94 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Spytałem księdza, dlaczego nie chciał mi udzielić Komunii. Jego odpowiedź była krótka
Komentarze (2)
AA
~Anna A.
8 czerwca 2020, 01:00
Dziś odmówiono mi Komunii na rękę. Towarzyszył temu bardzo wymowny wyraz twarzy Szafarza, który jest ze mną do tej chwili. W okresie pandemii przyjmowałam Komunie w innym kościele na rękę jak wszyscy. Tu było inaczej. Stałam na srodku kościoła i czułam się fatalnie. Było ze mną moje dziecko, które rok temu miało Pierwsza Komunie Święta. Pokazałam gestem, żeby przyjęła Komunie do ust bo widziałam, ze innej szansy nie ma. Czuje się z dzisiejszym wydarzeniem zle. Ten sam kapłan kiedyś pouczał mnie podczas spowiedzi porównując ludzi do świń a staram się być dobra matka i żona, dobrze wychowywać dzieci, w tym roku prócz domu i pracy podjęłam studia, pomagam komu moge a wciąż czuje się jak ta świnia, już któryś raz. Jest mi zle, to wszystko mnie załamuje i wysysa ze mnie energię do życia, do działania. Myśle coraz częściej, ze jestem niegodna i zła, najchętniej nie pokazywałaby się w Kościele. Było jeszcze wcześniej wiele sytuacji gdy cierpiałam po wizycie w Kościele.
JJ
Jacenty Jacek
19 września 2018, 16:15
Jednym z kazań było iż Pan Jezus w ostatniej wieczerzy dawał chleb maczając w winie, tak jak mama daje chleb maczany w mleku. Ten gest dawania, wychodzenia kapłana do ludzi jest bardzo wymwny. "Zawsze komunie należy przyjąć przy księdzu" to jest powiedziane w nagraniu - o czym można zapomnieć przyjmując na ręce. Pamiętajmy zawsze godnie!

Skomentuj artykuł

Spytałem księdza, dlaczego nie chciał mi udzielić Komunii. Jego odpowiedź była krótka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.