To będzie najostrzejsza dyskusja w Kościele

To będzie najostrzejsza dyskusja w Kościele
4 lata temu
DEON.pl

Nie możemy dłużej siedzieć cicho. Trzeba powiedzieć sobie jasno o rozmaitych animozjach wśród katolików. Doprowadziliśmy do ostrej konfrontacji. Co z niej wynikło? Zobacz nagranie.

Najbardziej oczekiwane starcie roku. Dwóch jezuitów. Dwóch dominikanów. Kilkaset lat sporów i rywalizacji.

Nie da się ukryć, że dominikanie i jezuici mają trudną historię. A jak wiadomo, przeszłość nie pozostaje bez wpływu na relacje. Jak przejść ponad wzajemnymi oskarżeniami, intrygami i otwartymi kłótniami? Jak to w ogóle możliwe, że dwa zakony, które miały strzec Kościoła przed herezjami tak otwarcie prowadziły ze sobą spór, że w jego wyciszenie zaangażował się sam papież? Czy dziś potrafią się ze sobą dogadać?

Dwóch dominikanów: o. Paweł Krupa i o. Tomasz Nowak, zwany Wodzem i dwóch jezuitów: o. Grzegorz Kramer i o. Jacek Siepsiak - podadzą sobie ręce i stoczą spór o to, który zakon jest bardziej papieski. A wszystko pod czujnym okiem Piotra Żyłki.

Ale nie martwcie się, będzie nie tylko o historii.

Ci, którzy obejrzą nasz najnowszy cykl, dowiedzą się także, dlaczego jezuici, w przeciwieństwie do dominikanów, rzadko chodzą w stroju zakonnym, oraz co każdy z nich naprawdę myśli o Kościele i co chciałby w nim zmienić. Czy oba zakony nie przerodziły się ze strażników ortodoksji w kuźnie heretyków? Postaramy się ujawnić największe zakonne tajemnice. Nie odpuścimy.

Obejrzyj zapowiedź:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To będzie najostrzejsza dyskusja w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.