Uczucia i grzechy. Co je różni? Dołącz do skupienia online

Uczucia i grzechy. Co je różni? Dołącz do skupienia online
(fot. Jason Strull / Unsplash)
facebook.com / kk

Często mamy problem z akceptacją uczuć. Próbujemy je oceniać, spowiadamy się z nich. Co różni je od grzechu? Dowiesz się w trakcie tych konferencji.

Kto z nas rodzi się dojrzały emocjonalnie? Każdy z nas ma swoją historię związaną z uczuciami. Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nasze uczucia, jako przejaw ludzkiej cielesności, stają się dla nas wyzwaniem i zadaniem na całe życie. Są wspaniałym doświadczeniem, komunikacją, językiem, energią i siłą, ale też nastręczają nam kłopotów. Napędzają nas i pobudzają do twórczości, zaangażowania i wiary ale też, zablokowane moralizmem i stłumieniem, mogą bardzo utrudniać nasz duchowy rozwój. Często jako mężczyźni i kobiety mamy problem z akceptacją uczuć, począwszy od seksualności, poprzez gniew, lęki, smutek, czułość i zazdrość. Próbujemy je oceniać, wyznajemy uczucia na spowiedzi patrząc na nie jak na grzech. Długo uczymy się rozróżniać granice między uczuciem a grzechem. Bez pomocy psychologii wydaje się to dzisiaj niezwykle trudne.
Podczas skupienia chciałbym się przyjrzeć tej bogatej rzeczywistości, odpowiedzieć na pytania, czy i jak oceniać uczucia, jaką rolę pełnią one na drodze wiary, rozeznania woli Bożej i podejmowania decyzji. Będę się przy tym posiłkował nauczaniem Katechizmu Kościoła, mądrością świętych, a także współczesnymi zdobyczami wielu dziedzin nauki, które Kościół włącza w skarbiec swojej mądrości.
Zapraszam wszystkich chętnych, wierzących i niewierzących, na kolejne skupienie on-line na temat roli uczuć w wierze i moralności człowieka oraz chrześcijanina
Jedną z konferencji poprowadzi również o. Jacek Prusak SJ.
Termin: 15 - 16 stycznia 2021
Planuję 5 konferencji:
Piątek: 19.00 i 20.30
Sobota: 10.00, 15.00 i 19.30.
Będziemy spotykać się na żywo na Zoomie.
Należy najpierw zapisać się przez odpowiedni formularz, który znajdziecie poniżej. Dane osobowe pod żadnym pozorem nikomu nie będą udostępniane. A po skupieniu zostaną usunięte.
Zapisy trwają do 14 stycznia 2021.
Aby wziąć udział w skupieniu, należy też wpłacić 25 zł na podane niżej konto na opłacenie Zooma, prelegenta i inne koszty. Uczestniczyć będą tylko ci, którzy opłacili udział.
Towarzystwo Jezusowe, Dom Zakonny Kraków Zaskale 1
96 1050 1445 1000 0023 0269 2278
Tytuł wpłaty: darowizna na skupienie
Po spełnieniu tych formalności wszyscy uczestnicy otrzymają najpóźniej do 15 stycznia (w południe) maila z planem skupienia, zasadami udziału i linkiem do Zooma.
Liczba miejsc nieograniczona:) Dobrodziejstwo internetu:) Udostępniajcie i zapraszajcie, kogo chcecie.

Nie będę odpowiadał na każde zgłoszenie i nie będę go potwierdzał.

>>TUTAJ MOŻESZ ZAPISAĆ SIĘ NA "INTERNETOWE SKUPIENIE"<<

 

Skupienie online: Uczucia i wiara. Przyjaciele czy wrogowie? Kto z nas rodzi się dojrzały emocjonalnie? Każdy z nas ma...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Poniedziałek, 28 grudnia 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Uczucia i grzechy. Co je różni? Dołącz do skupienia online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.