#WieczornyPaciorek: Bogu nie zależy na naszym lęku

#WieczornyPaciorek: Bogu nie zależy na naszym lęku
(fot. shutterstock.com)
Kuba Niedzielski SJ

"Czuwajcie…". To słowo nie raz pojawia się w Ewangelii. Czasami można odnieść wrażanie, że ma ono na celu wywołanie w nas lęku.

Czyżby Bóg chciał zwrócić nasze serca ku sobie przez strach? Żadną miarą. To nie jest logiczne, to się nie trzyma kupy. Z jednej strony stworzyć z miłości, dać wolność i odkupić, a z drugiej nieustannie straszyć, grozić i potępiać.

Zatem o jaką "czujność" chodzi?

Myślałeś kiedyś o kilku sprawach na raz, wykonując inną czynność równolegle? Czy zdarzyło ci się wtedy zapomnieć o tym, po co to robiłeś, lub pójść gdzieś, zapominając o celu? Łatwo jest stracić cel z oczu, robiąc tysiąc rzeczy na raz. Duchowość rodzi się w smakowaniu każdej chwili osobno. A świadomość celu nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się w naszym życiu.

DEON.PL POLECA

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz, dlaczego dziś robiłeś takie, a nie inne rzeczy. Spójrz na kończący się dzień, a lepiej zrozumiesz siebie. Start o godzinie 21:15.

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: Bogu nie zależy na naszym lęku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.