#WieczornyPaciorek: dlaczego tak trudno być sobą?

#WieczornyPaciorek: dlaczego tak trudno być sobą?
(fot. Liam Simpson / Unsplash)
Kuba Niedzielski SJ

Chciałbym być sobą ale wokół mnie dokonuje się tyle wydarzeń, które mnie kształtują i na które nie mam wpływu, że trudno mi powiedzieć, czy ja, to rzeczywiście ja, którego bym chciał, którego chciałby świat, którego stworzył Bóg.

W życiu doświadczam różnych sytuacji, słyszę i wypowiadam trudne słowa. Jedne nie pozwalają mi samemu zrozumieć siebie, drugie ranią i przesłaniają prawdę o innych.

Bóg w słowach Ewangelii w bardzo obrazowy sposób próbuje otwierać moje uszy, mowę i wzrok, na nową jakość.

Co usłyszę, kiedy pozwolę sobie na prawdę? Co wtedy powiem o innych?

DEON.PL POLECA

Zastanów się dzisiaj, jakie słowa zamykają cię na prawdę o sobie. Poproś Boga, by On sam otworzył ci słuch na nowe słowa, na słowa miłości.

Dziś o 21:00 będziesz mógł wspólnie z nami przyjrzeć się dzisiejszemu dniowi, który wciąż kształtuje twój obraz siebie.

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: dlaczego tak trudno być sobą?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.