#WieczornyPaciorek: porzuć religijność, zacznij ufać

#WieczornyPaciorek: porzuć religijność, zacznij ufać
(fot. Giulia Bertelli / Unsplash)
Kuba Niedzielski SJ

Multitaskingowa praca Marty, a może całkowita ufność Marii? Obie postawy mogą być obrazem naszej duszy, życia, relacji z Ojcem. W którym z nich Ty się odnajdujesz?


Marta, zanim przyjmie gościa ma potrzebę przygotowania wszystkiego na "tip top". Jakby to miało znaczenie jak zostanie oceniona. Jakby to było wyznacznikiem jej religijności i pobożności. Tego, jak dobrze zna prawo i przykazania. Maria zupełnie o to nie dba. Siada u stóp najważniejszej osoby w mieszkaniu i słucha. Pełna wiary wie, że panujący nieporządek, zarówno w pomieszczeniu jak i w jej duszy, nie oddzieli jej od miłości, jaką obdarował ją Ojcec. Maria wierzy. Jezus zaprasza nas do wiary, nie do religijności. Ciężko jest porzucić utarte schematy, nierzadko wyniesione z domu przekonanie "bo tak wypada". Marta jest na to dowodem. Maria jednak mimo wszystko, wbrew panującym być może zasadom, zapomina o tym co wokół skupiając całą uwagę na Jezusie. Maria stawia granice temu, co nie daje jej życia w pełni i radości. Srawia granice remu, co oddziela ją od prawdziwej Miłości i nie obchodzi ją co powiedzą inni. Jeśli czujesz że żyjesz i wypełnia cię Miłość, nic innego nie ma znaczenia.

Poświęć 15 minut na rozmowę z Jezusem, który pragnie ci pokazać co jest prawdziwie ważne i gdzie szukać sensu

DEON.PL POLECA
***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

Niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie
św. Augustyn

Nasze życie duchowe składa się z kilku etapów. Wraz z wewnętrznym rozwojem uświadamiamy sobie różne potrzeby, na przykład dostrzegamy konieczność zmiany formy modlitwy...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: porzuć religijność, zacznij ufać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.