Wyczucie wiary a opinia większości - Wielka Środa

Wyczucie wiary a opinia większości - Wielka Środa
Wjazd Jezusa do Jerozolimy - Peter Paul Rubens, CC BY-SA 2.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia Commons
0:00
- 0:00

Żyjemy w czasach, kiedy każdy może myśleć, co chce i komunikować to innym bez większych trudności. Trudno odróżnić co jest prawdą, opinią ekspercką, a co jest zwykłym wymysłem, którego przekaz jest zwielokrotniony przez zasięgi mediów. Nie możemy jednak zrezygnować z tego, by poszukiwać prawdy, także w kwestiach wiary. Jesteśmy wezwani, by w tych właśnie dniach pozwolić się poprowadzić Duchowi i korzystać jak najpełniej ze 'zmysłu wiary', który wskaże nam właściwą drogę.

Duchowy ‘zmysł wiary’ to wyczucie, umiejętność rozpoznania tego, co prawdziwie od Boga i co jest nakazem sumienia. Jest to duchowy dar dla każdego wierzącego, czyniący z nas aktywnych i odpowiedzialnych członków wspólnoty wierzących.

W dobie różnego rodzaju sondaży, ankiet badających opinie ludzi trzeba podkreślić, że ‘zmysł wiary’ to nie najbardziej rozpowszechniona opinia na tematy religijne. To nie opinia w sprawach wiary czy życia Kościoła, jaka dominuje w danym środowisku. To nie jest opinia większości podejmowana w głosowaniu.

‘Zmysł wiary’ to dar duchowy i zarazem zadanie.

Zatrzymam się, by poczuć post zmysłami. Niech ‘zmysł wiary’ pomoże mi dostrzec i poprawnie rozumieć działanie Boga wobec mnie. On mnie zaprasza do bliskości, liczy na moje zaangażowanie. Chce, bym wielkodusznie odpowiedział na Jego miłość.

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Zwoliński

Kompendium wiadomości o Wielkim Poście. Kim był Annasz? Czym jest post? Jak przebiegał obrzęd pogrzebu? Kim byli członkowie straży grobu? Jak przebiega liturgia Wielkiego Tygodnia? Czym jest Hematidrosis ? Gdzie najczęściej była stosowana kara krzyża?...

Skomentuj artykuł

Wyczucie wiary a opinia większości - Wielka Środa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.