Zło ma do nas bardzo łatwy dostęp. Trzeba na to szczególnie uważać [WIDEO]

Zło ma do nas bardzo łatwy dostęp. Trzeba na to szczególnie uważać [WIDEO]
(fot. Jeremy Perkins / unsplash.com)
Szymon Hiżycki OSB / kw

Człowiek łatwo może wpaść w pułapkę, którą zasadza na nas szatan tam, gdzie najmniej się tam spodziewamy - w sercu, które osądza bliźniego.

Posłuchajcie Szymona Hiżyckiego OSB, który wskazuje, jak się ustrzec przed tym, by nie osądzać i nie popełnić grzechu, który tak łatwo nam przychodzi.

Benedyktyn komentuje apoftegmat, czyli krótką opowieść z czasów Ojców Pustyni, w tym przypadku Abba Pojmena żyjącego w Egipcie na początku V wieku.

Przeczytajcie historię:

Inny brat pytał: "Co to znaczy nie oddawać złem za zło?" Starzec mu odpowiedział: "Ta wada ma cztery stopnie: pierwszy w sercu, drugi spojrzeniem, trzeci językiem, czwarty - uczynkiem nie oddawaj złem za zło. Jeżeli już serce zdołasz oczyścić, nie dojdzie do spojrzenia; jeżeli do spojrzenia doszło, pilnuj się, żebyś nie przemówił; jeśli zaś nawet powiedziałeś, prędko zwalcz to w sobie, żebyś uczynkiem nie odpłacił złym za zło" (Apoftegmaty Ojców Pustyni, tom 1)

Obejrzyjcie film:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP
17,94 zł
29,90 zł

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Zło ma do nas bardzo łatwy dostęp. Trzeba na to szczególnie uważać [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.