Grzech jest prawdziwym nieszczęściem człowieka

Grzech jest prawdziwym nieszczęściem człowieka
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Jezus ma moc uratowania nas z niego.

Ewangelia na dziś: Mt 26, 14-25

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Każdy grzech jest mniej lub bardziej zdradą Jezusa. Jest bowiem „sprzedaniem” prawdziwych wartości za „srebrniki” własnej przyjemności, chwilowej satysfakcji i wątpliwej korzyści. Grzeszymy, chociaż Jezus jest nam bliski, chociaż z Nim zasiadamy do stołu, to znaczy uczestniczymy we mszy św. I to jest tak okropne, że gdyby grzech był jedynym naszym dokonaniem, to lepiej by było, żebyśmy w ogóle się nie narodzili. Na szczęście jest w nas też dobro. I na szczęście jesteśmy odkupieni Krwią Chrystusa, a więc grzech jest zgładzony i możemy skupić się na dobru, by je pomnażać, wypełniając się nim.

Nie dajmy się grzechowi, bo tylko grzech jest prawdziwym nieszczęściem człowieka. Nic w naszym życiu nie jest tak okropne jak grzech. I Jezus ma moc uratować nas z niego.

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
19,31 zł
32,18 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Grzech jest prawdziwym nieszczęściem człowieka
Komentarze (1)
~Piotr Łapa
10 kwietnia 2020, 11:50
Jestem grzesznikiem i jest mi z tym bardzo źle. Zbieram w sobie siły żeby uwolnić się zmienić życie. Mam nadzieję że uda mi się pojednać z Jezusem a on wybaczy mi moje grzechy.

Skomentuj artykuł

Grzech jest prawdziwym nieszczęściem człowieka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.