Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 2, 13-22

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 2, 13-22
(fot. chrisk4u2/flickr.com/CC)
Piotr Janik SJ

Wsłuchajmy się w myśli o Kościele papieża Franciszka. Dzisiaj, jak zresztą w całej przeszło dwutysiącletniej historii Kościoła, Kościół - w wymiarze zarówno ludzi wierzących jak i instytucji - doświadcza prześladowań. Kościół walczący pod sztandarem krzyża... obyśmy nie byli głusi na głos Pana, który woła nas, byśmy poszli za Nim.

Medytację prowadzi o.Piotr Janik SJ

[-iss_9xi14.mp3-]

Myśli o Kościele z książki: Co Franciszek myśli o...

Z Ewangelii według św. Jana: (J 2, 13-22)

DEON.PL POLECA

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów.

Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.

Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: "Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska". Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: "Gorliwość o dom Twój pożera Mnie".
W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: "Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?"

Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo".

Powiedzieli do Niego Żydzi: "Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?" On zaś mówił o świątyni swego Ciała.

Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ignacjańskie spotkania ze Słowem J 2, 13-22
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.