Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Zanim się nawrócił, był rycerzem; uwielbiał towarzystwo pięknych kobiet i zabawy. W bitwie został poważnie ranny i z nudów zaczął czytać życiorysy świętych. Zachwycony ich historiami, postanowił całkowicie poświęcić swoje życie Bogu. Założył zakon jezuitów i opracował ćwiczenia duchowe, które służą Kościołowi do dziś.

Jak napisał Wojtek Werhun SJ o świętym Ignacym, jest to: "Najmłodszy dzieciak w rodzinie, zazdrosny brat, karierowicz dworski, zawadiaka, szaleniec i prowokator. Po przegranym oblężeniu Pampeluny, odniesionych ranach i sypnięciu się wszystkich ambicji i marzeń przeżył wielką przemianę. Niepowstrzymany rycerz Boga, wariat zapatrzony w Jezusa, racjonalny i twardo stąpający po ziemi mistyk, mózg psychologii i życia duchowego, bezwzględnie szukający tego, co bardziej, lepiej i doskonalej przyniesie Bogu chwałę. Człowiek wielkich pragnień, jasno wyznaczonych celów, konsekwentnie i odważnie dobierający środki do ich realizacji. Autor Ćwiczeń Duchowych. Jego drogę rozwoju nazywamy duchowością ignacjańską".

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa św. Ignacego:
Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś - Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarczy. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Skomentuj artykuł

Ignacy Loyola to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.