Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie

Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie
(fot. user:AngMoKio [CC BY-SA 2.5] // Viz.Bible)
1 rok temu
Viz.Bible / kk

Dokładność tego przedstawienia zachwyca. Można prześledzić niemal każdy krok apostoła.

"Gdy oglądam mapy załączone do mojej Biblii, pragnę dowiedzieć się które z fragmentów opowiadają historię dokładnie tych miejsc. W standardowej aplikacji na moim telefonie mogę zawsze przybliżyć mapę i dowiedzieć się wszystkiego, czego mi trzeba. Dlaczego nie można tak zrobić z biblijnymi mapami?" - zastanawia się twórca nowej mapy podróży św. Pawła, Robert Rouse.

Rouse stworzył wyjątkowe dzieło - w pełni interaktywną mapę obrazującą cztery podróże Pawła Apostoła. Są w nich zaznaczone wszystkie miejsca, które odwiedził, a które wspomniane są w Piśmie Świętym. Można prześledzić niemal każdy krok apostoła, bo wytyczone szlaki zostały przeprowadzone zgodnie z przebiegiem ówczesnych dróg imperium rzymskiego.

Mapę znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek:

Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie - zdjęcie w treści artykułu

Na pierwszym planie widać prowincje imperium, a wraz z kolejnymi ruchami myszki, ujawniają się przed naszymi oczami miasta i szlaki. Po kliknięciu w wyróżnione pozycje, zobaczymy sigla biblijne prowadzące do Pisma Świętego. Całość zbudowano na nowoczesnym silniku aplikacji Mapbox. Na mapie umieszczono także linki do zewnętrznych serwisów informujących o kluczowych dla biblijnych historii miejscach.

Robert Rouse jest badaczem Biblii, który specjalizuje się w tworzeniu infografik przedstawiających wizualnie fakty z Pisma Świętego. Prócz mapy podróży Pawła, stworzył także m.in. schematyczne przedstawienie rodowodu Jezusa czy infografikę o wzajemnych odniesieniach na poziomie tekstu Biblii. Jego projekty można poznać na serwisie Viz.Bible.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch
17,94 zł
29,90 zł

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ile kilometrów przebył święty Paweł? Ta mapa daje zupełnie nowe spojrzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.