Jak dostrzec w życiu działanie anioła stróża? On jest z nami od samego początku

Jak dostrzec w życiu działanie anioła stróża? On jest z nami od samego początku
fot. Depositphotos
Siostry od Aniołów / YouTube

"Dzisiaj jest ten moment, żeby przyjrzeć się naszej historii i zobaczyć w niej działanie naszego anioła. I podziękować mu za wierne trwanie przy mnie, za natchnienia, za cudowne sploty wydarzeń, stawianie odpowiednich osób na mojej drodze, a może nawet za uratowanie życia". Zobacz trzecią część naszego cyklu "Adwentowe spotkania z aniołami" i posłuchaj rady Sióstr od Aniołów.

Siostry Maria Druch i Agnieszka Mazur opublikowały na YouTube dziewięcioodcinkową serię filmów "Nowenna do Aniołów". W tym odcinku wyjaśniają, jak dostrzec w życiu działanie aniołów.

Im głębiej wchodzimy w relację, poznajemy się wzajemnie, tym lepiej dostrzegamy, jaki mamy wpływ na siebie nawzajem. Z aniołem też tak jest. Z naszej perspektywy świadoma znajomość z nim mogła zacząć się lata, albo tydzień temu. Ale on był z nami od samego początku. Wiele zdarzeń, które miały miejsce zawierają w sobie jego interwencję. Czasem mówimy: "miałam szczęście, udało mi się, jakoś tak wyszło…". A może to właśnie był mój anioł?

Dzisiaj jest ten moment, żeby przyjrzeć się naszej historii i zobaczyć w niej działanie naszego anioła. I podziękować mu za wierne trwanie przy mnie, za natchnienia, za cudowne sploty wydarzeń, stawianie odpowiednich osób na mojej drodze, a może nawet za uratowanie życia.

Zadanie: poświęć dziś czas i uwagę swojej historii życia. Poszukaj w niej momentów, w których mógł działać twój anioł. Może ci w tym pomóc zrobienie osi życia i zaznaczanie wydarzeń. Możesz też po prostu spotkać z twoim aniołem i spytać go o te momenty, poprosić, żeby ci je przypomniał. Koniecznie: podziękuj!

Zobacz film o tym, jak dostrzec w życiu działanie anioła stróża:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Jak dostrzec w życiu działanie anioła stróża? On jest z nami od samego początku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.