Jak wypędzić chłód z duszy? Posłuchaj ważnych porad ks. Sawielewicza 

Jak wypędzić chłód z duszy? Posłuchaj ważnych porad ks. Sawielewicza 
Ks. Teodor Sawielewicz tłumaczy, jak wypędzić chłód z duszy (fot. Teobańkologia / YouTube.com)
YouTube.com / tk

Ks. Teodor Sawielewicz w kolejnym odcinku “komentarza biblijnego” na kanale Teobańkologia wyjaśnia, jak ocieplić serce, jak wypędzić chłód z duszy oraz jak zbliżyć się do Boga.

- Chcę wam pokazać na podstawie tego, co widzimy wokół siebie, pewną rzeczywistość: Ducha-Boga, który jest światłością, ogniem, można Go porównać do pewnego ciepła – mówi na wstępie ks. Sawielewicz.

- Jeżeli człowiek odchodzi od Boga, to robi mu się zimno, robi mu się nieprzyjemnie. Wchodzi w sferę ciemności, jest podobny do planety, która orbituje blisko słońca i kiedy jest odpowiednia temperatura, jest dobrze ogrzewana. Ale gdy coś się tej planecie odwidzi i zacznie orbitować w ten sposób, że coraz bardziej oddala się od źródła ciepła, okazuje się, że coraz bardziej jest pochłaniana przez zimno wszechświata – zaznacza kapłan.

Twórca Teobańkologii przytacza fragment z Księgi Rodzaju (Rdz 3,21):

Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich. 

- Po grzechu, gdy człowiek odszedł i zdradził miłość, Bóg nie skreśla człowieka i nie wygania go z gniewem z raju, mówiąc: “Radź sobie sam”. Od samego początku wychodzi z inicjatywą zbawczą, wychodzi z troską, z opieką (…).

- Nawet jeżeli odchodzisz od Boga, Bóg dalej się od ciebie troszczy. Bóg dalej zsyła ci różne sytuacje, przez które chce okazać ci swoją miłość, troskę. Nie chce, żebyś cierpiał, pomaga tobie – mówi kapłan.

- Im dalej będziesz od Boga, tym bardziej twoja dusza będzie z lodowaciała. Gdy się będziesz przybliżał do tego ognia, do Boga, który objawił się pod postacią gorejącego krzewu, tym bardziej twoje serce będzie odtajało (…).

- Może dla ciebie będzie to zupełnie nowy stan, że zacznie ci się robić ciepło na sercu. Może to cię też zachęci do tego, żeby pójść do kościoła, pomodlić się, przyjść na różaniec. (…) To podłe, zlodowaciałe życie zacznie nabierać barw i zacznie ci się robić po prostu ciepło przy Bogu, przy Maryi na modlitwie – zauważa ks. Sawielewicz.

Obejrzyj cały odcinek na kanale Teobańkologia

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak wypędzić chłód z duszy? Posłuchaj ważnych porad ks. Sawielewicza 
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.