Skąd bierze się ateista? Ks. Sawielewicz wyjaśnia

Skąd bierze się ateista? Ks. Sawielewicz wyjaśnia
Ks. Sawielewicz wyjaśnia, skąd się bierze ateista (fot. Teobańkologia / YouTube.com)
YouTube.com / tk

W kolejnym odcinku "komentarza biblijnego" ks. Teodor Sawielewicz odpowiada na pytanie, skąd bierze się ateista. - Można by się spodziewać, że przyczyną ateizmu jest dojście do jakiejś prawdy naukowej, przez którą przeczymy istnienie Pana Boga. Tymczasem bardzo często przyczyną ateizmu, odrzucenia Jezusa (...) jest pycha lenistwo i grzech - mówi kapłan w filmie na kanale Teobańkologia.

- Pan Bóg cię nas obdarować takimi darami, że po prostu głowa mała. Nawet jeżeli coś po ludzku stracimy, to tylko dlatego, żeby w to miejsce weszło coś o wiele lepszego. Niestety nie wszystkich to może przekonać, ponieważ mają po ludzku zbyt dużo do stracenia – mówi ks. Sawielewicz.

- Wysłuchajcie tego fragmentu komentarza biblijnego (J 11, 45-49):

Wielu więc spośród Żydów przybyłych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego. Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił. Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Wysoką Radę i rzekli: «Cóż my robimy wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierzą w Niego, i przyjdą Rzymianie, i zniszczą nasze miejsce święte i nasz naród».

DEON.PL POLECA

- Spróbujmy prześledzić sposób myślenia przedstawiony w tym fragmencie. Pobożni ludzie, arcykapłanie myśleli tak o Jezusie: "jest człowiek, który czyni cuda, wskrzesza umarłych, który robi rzeczy, jakich nikt do tej pory nie robił. Jeżeli pozwolimy temu człowiekowi działać, głosić, to stanie się coś najgorszego. Zburzą naszą świątynię, zniszczą cały naród. Rzymianie, nasi okupanci wiedzą, że my wierzymy w mesjanizm polityczny, że znajdzie się jakiś Mesjasz, który przyjdzie i wyzwoli nas spod okupacji Rzymian. Jak oni dowiedzą się, że jest taki człowiek to nas zniszczą” – mówi ks. Sawielewicz.

- Chcę wam dać przykład, jak wielkie zło mogło się wydarzyć w umysłach tych, którzy tak wnioskowali, gdy Jezus rzeczywiście zostanie ogłoszony Mesjaszem, Bogiem, Zbawicielem.

- (...) Tak się dzieje również we współczesnym świecie. Ludzie odrzucają Ewangelię, odrzucają Jezusa Chrystusa, ponieważ mają wyobrażenie, że stanie się coś przeogromnie złego, jeżeli Jezus rzeczywiście będzie królem i jeżeli rzeczywiście będzie panował w moim życiu, jeżeli rzeczywiście uznam Jego Boskość oraz to, że On jest Mesjaszem – wyjaśnia kapłan i dodaje, że myśląc w ten sposób łatwo stać się ateistą.

Ks. Sawielewicz mówi, że wielu ludzi myśli, że jeżeli przyjmą Boga prawdziwego, takim jakim on jest, a nie takim, jakim oni chcieliby żeby był, to stracą dochód, kogoś bliskiego, stracą ukochaną osobę. Tacy ludzie myślą, że stanie się ogromne zło w ich życiu i, że nie mogą tak po prostu pójść do kościoła i powiedzieć: „Jezu oddaje się Tobie, Jezu oddaje Tobie moje życie”. Twierdzą, że wtedy ich życie się zawali.

Obejrzyj cały film na kanale Teobańkologia o tym, skąd bierze się ateizm

Źródło: YouTube.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Skąd bierze się ateista? Ks. Sawielewicz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.