Dar prawdziwego widzenia

Dar prawdziwego widzenia
(fot. Bacila Vlad / Unsplash)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Czyste serce otwiera oczy – uzdalnia do widzenia tego, co jest niewidoczne dla oczu i trudne do pojęcia dla rozumu.

Dzisiejsza Ewangelia: Mt 17, 10-13

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa: "Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?" On odparł: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał". Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ:

Uczeni w Piśmie zamiast zastanawiać się, czy Eliasz już przyszedł, czy nie, powinni zająć się swoim sercem i swoim życiem duchowym. Gdyby byli wewnętrznie przemienieni – dobrzy i otwarci na drugiego człowieka – wówczas na pewno rozpoznaliby Eliasza w chwili jego przyjścia. Rozpoznaliby też Chrystusa.

My też często „mędrkujemy” zamiast zająć się własną wewnętrzną przemianą. Czyste serce otwiera oczy – uzdalnia do widzenia tego, co jest niewidoczne dla oczu i trudne do pojęcia dla rozumu.

Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Dar prawdziwego widzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.