#Ewangelia: Bóg bardzo chce jednego dla nas, ale potrzebuje naszej zgody

#Ewangelia: Bóg bardzo chce jednego dla nas, ale potrzebuje naszej zgody
(fot. Jon Ly on Unsplash)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Czy zgodzimy się na to?

[J 14, 23-29]

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie".

[Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

[Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

Nie ma już powodów do lęku (destrukcyjnego, który utrudnia życie, a nie tylko ostrzega przed realnym niebezpieczeństwem). Mamy pokój, który opiera się na Miłości Boga do nas. To nie jest "spokój" albo chwilowe "zawieszenie broni". To jest pokój wieczny, bo oparty na Miłości Boga.

Bóg bardzo chce "przebywać" w nas. By jednak mogło tak być, potrzebna jest nasza zgoda, która wyraża się przyjęciem Jego nauki. Boga bowiem można przyjąć tylko całego, to znaczy Jego Obecność, Jego Miłość i Jego Mądrość.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz
17,43 zł
24,90 zł

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: Bóg bardzo chce jednego dla nas, ale potrzebuje naszej zgody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.