#Ewangelia: Duch Święty chce cię ożywiać każdego dnia

#Ewangelia: Duch Święty chce cię ożywiać każdego dnia
(fot. fizkes/shutterstock)
Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

Znajdź dzisiaj chwilę na spotkanie z Bogiem w Jego Słowie. Pomogą Ci w tym komentarze Mieczysława Łusiaka SJ i Wojciecha Jędrzejewskiego OP.

Słowa Ewangelii [J 12, 24-26]

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.

Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli kto Mi służy, uczci go mój Ojciec".

Cierpienie i śmierć są potrzebne do przemiany [Wojciech Jędrzejewski OP]

DEON.PL POLECA

Jeżeli pójdziemy za Jezusem, będziemy tam gdzie On. To logiczne. Ale my często zapominamy, gdzie jest Jezus. Wydaje się nam, że jest tylko w Niebie. A On jest też w cierpieniu i w śmierci. Wszedł w cierpienie i śmierć, bo to są rzeczy nam potrzebne. Potrzebne do przemiany, do nowych narodzin.

Uważajmy więc, bo zbytnie przywiązanie do tego świata może spowodować, że w pewnym momencie przestaniemy iść za Jezusem. I efekt będzie taki, że nie będziemy tam gdzie On, czyli w Niebie.

Wyobraź sobie, jak jesteś rodzony z Ducha [Wojciech Jędrzejewski OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Stuhr, ks. Andrzej Luter

Bez patosu. Za to z ironią, dystansem, a przede wszystkim z dużą dawką mądrości 

Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina, oraz ks. Andrzej Luter, przyjaciel artystów i krytyk filmowy, w prywatnej rozmowie odsłaniają przed czytelnikami...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: Duch Święty chce cię ożywiać każdego dnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.