#Ewangelia: jesteś zmęczony życiem? Oto odpowiedź

#Ewangelia: jesteś zmęczony życiem? Oto odpowiedź
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów: «Przeprawmy się na drugą stronę». Zostawili więc tłum, a Jego zabrali, tak jak był w łodzi. Także inne łodzie płynęły z Nim.

A nagle zerwał się gwałtowny wicher. Fale biły w łódź, tak że łódź już się napełniała wodą. On zaś spał w tyle łodzi na wezgłowiu. Zbudzili Go i powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?» On, powstawszy, zgromił wicher i rzekł do jeziora: «Milcz, ucisz się!» Wicher się uspokoił i nastała głęboka cisza.

Wtedy rzekł do nich: «Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże brak wam wiary!» Oni zlękli się bardzo i mówili między sobą: «Kim On jest właściwie, że nawet wicher i jezioro są Mu posłuszne?»

Mk 4, 35-41

Komentarz do Ewangelii [Mieczysław Łusiak SJ]:

Co Jezus miał na myśli, kiedy wyrzucał uczniom brak wiary? Chodziło Mu o to, że się bali? Raczej nie. Uczniowie, budząc Jezusa pytali: "Nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?". To mogłoby świadczyć o tym, że zwątpili w Jego miłość. Jak mogło Jezusa nie obchodzić to, co działo się z Jego uczniami?! Tyle razy doświadczyli Jego troski o nich!

To, że w naszym życiu dzieje się coś trudnego, nie oznacza, iż Bóg zapomniał o nas, albo że zobojętniał na nasz los. Trudne chwile są bardziej potrzebne do naszego wzrostu duchowego niż łatwe. Zwycięzca, to ten, który stoczył bój, a nie ten, który boju uniknął. Mamy być zwycięzcami.

Komentarz do Ewangelii [Wojciech Jędrzejewski OP]:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: jesteś zmęczony życiem? Oto odpowiedź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.