#Ewangelia: moment, który może zgorszyć każdego chrześcijanina

#Ewangelia: moment, który może zgorszyć każdego chrześcijanina
(fot. Edward Cisneros / unsplash.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP / kw

To jest po prostu bardzo trudne do przyjęcia. Posłuchajcie historii o tym, gdy nawet uczniowie Jezusa nie mogli go słuchać.

Tekst Ewangelii:

W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem". Wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: "Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?"

Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: "To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą".

Jezus bowiem od początku wiedział, którzy to są, co nie wierzą, i kto miał Go wydać. Rzekł więc: "Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca". Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło.
Rzekł więc Jezus do Dwunastu: "Czyż i wy chcecie odejść?" Odpowiedział Mu Szymon Piotr: "Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga".

DEON.PL POLECA

J 6, 55. 60-69

Komentarze do Ewangelii:

Wojciech Jędrzejewski OP:

Mieczysław Łusiak SJ:

Bez wątpienia słowa Jezusa są trudne. (To jest kolejny argument za tym, że są rzeczywiście słowami Boga, bo jak człowiek wymyśla jakąś religię, to robi wszystko, by była łatwa do zrozumienia). Jezus jednak nie przyszedł do nas, by zrobić na nas jak najlepsze wrażenie, ale by przekazać nam prawdę - o nas i o Bogu; mówiąc konkretniej: o miłości Boga do nas.

Ta miłość, z natury swojej, nie mieści się w ludzkiej głowie. Dlatego aby zrozumieć Jezusa, musimy rozwijać się dalej niż tylko intelektualnie. Niestety, często ograniczamy nasz rozwój do rozwoju intelektu.

Tymczasem człowiek nie rozwinięty duchowo, jest po prostu niedorozwinięty, jest jakoś upośledzony. I dlatego często ma tak duże problemy ze sobą, z relacją z innymi, ze znoszeniem cierpienia, z lękiem, itd.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: moment, który może zgorszyć każdego chrześcijanina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.