#Ewangelia: oto, czego powinien się bać każdy chrześcijanin

#Ewangelia: oto, czego powinien się bać każdy chrześcijanin
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Maskacjusz / Wojciech Jędrzejewski OP / Grzegorz Kramer SJ / Mieczysław Łusiak SJ

Tekst Ewangelii: 

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

Mt 10, 26-33

DEON.PL POLECA

Komentarze do Ewangelii:

  • Wojciech Jędrzejewski OP - oto, co chce Ci powiedzieć Bóg:

  • Grzegorz Kramer SJ - nie bój się ludzi

  • Mieczysław Łusiak SJ - bójmy się egoizmu

Co znaczy "zaprzeć się" Jezusa przed ludźmi? Czy polega to na tym, że nie czynię znaku krzyża przechodząc koło kościoła, bo się wstydzę? Albo że nie stanę w obronie Kościoła, gdy ktoś rzuca oszczerstwa na jego temat? Raczej nie.

"Zaprzeć się" Jezusa to odrzucić miłość jako swój sposób postępowania. To jest dopiero prawdziwa zdrada Jezusa. Wbrew pozorom dużo łatwiej jest przyznać się publicznie do swojej wiary w Jezusa, niż naprawdę kochać, zwłaszcza w naszym kraju.

Kiedy świadomie rezygnujemy z miłości, wówczas zabijamy naszą duszę. Dlatego bójmy się egoizmu. On może nas zatracić w piekle.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: oto, czego powinien się bać każdy chrześcijanin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.