#Ewangelia: przez takie zachowanie tracisz wiele Bożych darów

#Ewangelia: przez takie zachowanie tracisz wiele Bożych darów
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, że jesteśmy zaproszeni na "duchowy wypas". Bóg przygotował nam wszystko, co najlepsze. Jak zareagujesz na to zaproszenie? Nie tłumacz się głupio przed Bogiem, tylko zobacz, co tracisz.

Słowa Ewangelii [Łk 14, 15-24]:

Gdy Jezus siedział przy stole, jeden ze współbiesiadników rzekł do Niego: «Szczęśliwy ten, kto będzie ucztował w królestwie Bożym».
On zaś mu powiedział: «Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. Kiedy nadeszła pora uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: "Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe". Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: "Kupiłem pole, muszę wyjść je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego". Drugi rzekł: "Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego". Jeszcze inny rzekł: "Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść".

DEON.PL POLECA

Sługa powrócił i oznajmił to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakazał swemu słudze: "Wyjdź co prędzej na ulice i w zaułki miasta i sprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych!" Sługa oznajmił: "Panie, stało się, jak rozkazałeś, a jeszcze jest miejsce". Na to pan rzekł do sługi: "Wyjdź na drogi i między opłotki i przynaglaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony.

Albowiem powiadam wam: Żaden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty"».

[Wojciech Jędrzejewski OP]:

[Mieczysław Łusiak SJ]:

Po pierwsze, uważajmy, czy nie należymy do pierwszej grupy zaproszonych na ucztę. Jesteśmy do nich podobni, gdy życie wieczne za bardzo nas nie interesuje, lub gdy Bóg nie jest nam zbyt potrzebny, bo życie daje nam wiele atrakcji i radzimy sobie bez relacji z Nim całkiem dobrze.

Jeżeli należymy do drugiej grupy, zwłaszcza jeśli pragniemy bliskości z Bogiem, ale On jakoś za bardzo nie odpowiada na tę naszą tęsknotę za Nim, to spodziewajmy się, że On przyjdzie niespodziewanie do nas z łaską wiary i nie będzie rozliczać nas z niczego, tylko będzie wręcz przynaglał nas, abyśmy zbliżyli się do Niego.

Bóg nie chce być bez nas przez całą wieczność. Siłą nie zabierze nas do siebie, ale zrobi wszystko, byśmy na zawsze byli z Nim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: przez takie zachowanie tracisz wiele Bożych darów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.