#Ewangelia: zrób to, a doświadczysz chwały Nieba

#Ewangelia: zrób to, a doświadczysz chwały Nieba
(fot. shutterstock.com)
Grzegorz Kramer SJ, Mieczysław Łusiak SJ, Wojciech Jędrzejewski OP

Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, jak postępować z ludźmi. Czy jesteś gotowy pójść za wskazaniami Jezusa w zwykłych, codziennych sytuacjach? Owoce twojego działania mogą cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Słowa Ewangelii [Łk 14, 12-14]

Jezus powiedział do pewnego przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».

"Przekrocz siebie" [Komentarz o. Grzegorza Kramera SJ]

DEON.PL POLECA

"O Boskich ucztach" [Komentarz o. Mieczysława Łusiaka SJ]

Jakże rzadko organizowane są przyjęcia dla "ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych". Najczęściej organizujemy przyjęcia dla rodziny i znajomych, którzy też nas zapraszają, lub którzy są nam w czymś pomocni. Ale na szczęście bywają organizowane przyjęcia dla tych, którzy nie potrafią w żaden sposób się odwdzięczyć. Każdy, kto organizuje takie przyjęcie jest niebywałym szczęściarzem, bo przeżywa coś Boskiego. Robić coś dla innych bez żadnej realnej perspektywy na odpłatę, a nawet na wdzięczność - to jest domena Boga. Kto uczestniczy w takim Bożym działaniu, właściwie już uczestniczy w życiu w Niebie.

"Jak złapać bakcyla bezinteresowności?" [Komentarz o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: zrób to, a doświadczysz chwały Nieba
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.