Ksiądz podzielił się prostym sposobem na pogłębienie wiary. Zajmie ci dwie minuty w ciągu dnia

Ksiądz podzielił się prostym sposobem na pogłębienie wiary. Zajmie ci dwie minuty w ciągu dnia
Fot. Patrick Foreb / Unsplash
KAI / mł

- Jakbyś miał taką malutką wiarę jak ziarenko gorczycy, to byś powiedział górze, żeby się przesunęła z jednego miejsca w drugie. Jeśli jest ktoś z nas, kto uważa, że ma bardzo mocną wiarę, to niech podejdzie do mikrofonu i powie, żeby Hala Lipowska się przesunęła” - mówił w homilii podczas beskidzkiej ewangelizacji ks. Grzegorz Guga. Podpowiedział też, jak można wzmocnić swoją wiarę, gdy ma się tylko kilka minut dziennie.  

12 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie modlitewne w ramach Ewangelizacji w Beskidach. Wierni tym razem spotkali się na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim, a spotkanie przygotowała wspólnota Domowego Kościoła rejonu żywieckiego z ks. Grzegorzem Gugą. Podczas homilii ksiądz podpowiedział wiernym zgromadzonym na mszy jedną, prostą wskazówkę, która może pogłębić nasze życie wiary i relację z Jezusem.

Jak pogłębić wiarę? Ksiądz poleca ten sposób 

Nawiązując do odczytanego podczas liturgii słowa fragmentu Ewangelii św. Mateusza o potędze wiary, ks. Guga zaznaczył, że niektórzy mogą doświadczyć sytuacji, w których czują, że Kościół ich zawiódł. „To Kościół zarówno w osobach nas, duchownych, ale również Kościół jako wspólnota ludzi. Pomyślmy sobie, ile razy zawiedliśmy drugiego człowieka?” – zapytał i zauważył, że człowiekowi często brakuje wiary, która pozwala spojrzeć na problem z właściwej perspektywy.

- Jezus mówi otwarcie: Kościele, za mało wierzysz; jakbyś miał taką malutką wiarę jak ziarenko gorczycy, to byś powiedział górze, żeby się przesunęła z jednego miejsca w drugie - mówił kapłan i tłumaczył, że Jezusowi chodzi „o góry, które bardzo trudno przesunąć, które są w nas”. - Z górą w sercu, której nie możemy sami przesunąć, choć trzeba ją sforsować, trzeba przyjść do Pana Boga i Kościoła. Jak będziemy się coraz bardziej chcieli do Jezusa zbliżać, to ta góra będzie ustępować, bo to On ją będzie przesuwał, a nie my. Dlatego jedynym krokiem, jaki my możemy zrobić w naszym życiu, żeby było lepiej, inaczej, to jest zbliżyć się do Jezusa przez osobistą modlitwę. Mówcie do Jezusa codziennie – minutę, dwie. Jak będziesz przez jakiś czas mówił Mu, to zapragniesz mówić do Niego więcej i wtedy ta wiara będzie coraz większa - mówił ksiądz. 

DEON.PL POLECA

Ewangelizacja w Beskidach trwa

W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia odbywają się rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane są Msze św. W tym hasłem spotkań jest „Zdobywcy szczytów”. Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Guia Sambonet

Wyjątkowa odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka 

Święty Ignacy Loyola radzi, aby poszukiwać obecności Boga we wszystkich elementach rzeczywistości. Uprzywilejowane miejsce w jego duchowości zajmuje wyobraźnia. To sfera, w której możemy w sposób szczególny spotkać...

Skomentuj artykuł

Ksiądz podzielił się prostym sposobem na pogłębienie wiary. Zajmie ci dwie minuty w ciągu dnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.