Maciej Chanaka OP: spowiedź jest trudna z trzech powodów

Maciej Chanaka OP: spowiedź jest trudna z trzech powodów
Fot. Maskacjusz TV / YouTube
Maciej Chanaka OP / YouTube

„W spowiedzi Bóg nie mówi: «nic się nie stało»” - znany duszpasterz opowiada o trzech trudnościach, z jakimi możemy spotkać się w sakramencie pojednania. Posłuchaj tej konferencji przed świąteczną spowiedzią.

„Tajemnice sakramentu pojednania” - to tytuł wykładów, jakie 7 grudnia 2019 r. wygłosił w Łodzi Maciej Chanaka OP. Spotkanie odbyło się w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w łódzkim klasztorze oo. dominikanów.

Jeśli przygotowujesz się do świątecznej spowiedzi i masz w głowie wiele związanych z nią obaw, koniecznie posłuchaj tego wykładu. Na pewno pomoże ci on lepiej przeżyć sakrament pojednania, który nie zawsze należy do przyjemnych. Ale bardzo wiele zmienia.

„Bóg wyznaczył miejsca, w których chce się z nami spotykać; jednym z takich miejsc jest sakrament pokuty” - mówi duszpasterz. Warto posłuchać jego słów pod koniec Adwentu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba powszechne doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań...

Skomentuj artykuł

Maciej Chanaka OP: spowiedź jest trudna z trzech powodów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.