Małżeństwo, które zostało wystawione na próbę. W chorobie wsparł ich Bóg

Małżeństwo, które zostało wystawione na próbę. W chorobie wsparł ich Bóg
Fot. lowicz24.eu / kb
lowicz24.eu / kb

Są małżeństwem od 19 lat, ale los w tym czasie ich nie oszczędzał. Sześć lat po ślubie lekarze postawili tragiczną diagnozę, która była próbą dla tego związku. Jak potoczyła się ta historia dalej?

Justyna i Tomasz Otoccy obecnie mają dwoje dzieci. Sześć lat po ślubie kobieta zachorowała na chorobę Devica (rzadka neurologiczna chroba). W wyniku tego schorzenia, przez pewien czas była sparaliżowana. "To odmieniło nasze życie, ale nie powiem, że na gorsze" - zdradza kobieta.

DEON.PL POLECA
Obecnie Justyna Otocka porusza się na wózku inwalidzkim. Gdy usłyszała diagnozę, powiedziała mężowi, że zrozumie, jeśli ten będzie chciał ją zostawić. Odpowiedź małżonka była jednak stanowcza. "Nawet nie przyszło mi to przez myśl" - mówi Tomasz Otocki.

Wtedy pomógł Bóg

Czas tej próby był naturalnie niezwykłym wyzwaniem dla małżeństwa państwa Otockich. Kluczowe wtedy okazało się wsparcie duchowe. "Od początku Bóg działał, chociaż nie byliśmy tak blisko Niego jak teraz jesteśmy" - wyznaje kobieta.

Mimo choroby małżonkowie zdecydowali się na dzieci.

Wyżej przedstawione świadectwo zostało wypowiedziane przez Justynę i Tomasza Otockich na zakończenie Mszy świętej w kościele pijarskim w Łowiczu. Nabożeństwo rozpoczynało Marsz dla Życia i Rodziny.

Źródło: lowicz24.eu / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Małżeństwo, które zostało wystawione na próbę. W chorobie wsparł ich Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.