Marcin Zieliński: Czujesz, że Bóg cię nie wysłuchuje? Duży wpływ na to mają twoje relacje z innymi

Marcin Zieliński: Czujesz, że Bóg cię nie wysłuchuje? Duży wpływ na to mają twoje relacje z innymi
Marcin Zieliński. Źródło: YT / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

Pan Bóg chce, żebyśmy na modlitwie byli wysłuchani. Co możemy zrobić, by tak było? Sam Bóg w Piśmie Świętym daje nam kilka wskazówek. Jakie to wskazówki, wyjaśnia Marcin Zieliński.  

- Jeśli idziesz się modlić, potrzebujesz mieć fundament, na którym budujesz modlitwę, pewność, że Bóg chce cię spotkać, usłyszeć, wysłuchać, odpowiedzieć na twoją modlitwę. Jeśli masz podejście, że Bóg cię nie chce wysłuchać, to ta modlitwa jest trochę bez sensu - mówi Marcin Zieliński. W "Kwadransiku ze Słowem" ewangelizator zwraca uwagę na dwie wskazówki, które mogą zmienić nasze życie.

- Bóg daje nam kilka wskazówek, żebyśmy mogli być wysłuchani. Od czego zaczyna? Mówi o zachowaniu względem kogoś, kto się wobec mnie zachował niewłaściwie i o właściwym odniesieniu się do relacji z innymi. Pan Jezus chce nam pokazać, że to, w jaki sposób reagujesz na tych, którzy cię krzywdzą, grzeszą, zachowują się niewłaściwie, czyli to, jakie masz relacje, jak je budujesz i jak się w nich zachowujesz, ma bezpośredni wpływ na to, czy będziesz wysłuchany, czy nie. To nie są dwie niezależne od siebie rzeczywistości! - mocno podkreśla Marcin.

Moje relacje i modlitwa? A co to ma wspólnego? 

- Ktoś powie: a co ma wspólnego to, czy ja się z kimś dogaduję, czy nie, czy mam dobrą relację, czy nie, jak się odzywam do ludzi, co się dzieje w mim sercu względem innych ludzi z tym, czy Bóg mnie wysłucha? To nie jest przypadek, że Jezus o tym mówi! - zauważa ewangelizator. Nad tym właśnie powinniśmy się najpierw zatrzymać, jeśli chcemy być przez Boga wysłuchani na modlitwie. Jeśli w sercu mamy chaos, nieporządek, mamy do kogoś urazę, nie dbamy o to, jak mówimy do innych ludzi - ma to realny wpływ na nasze życie modlitwy.

I to jest pierwsza wskazówka, którą możemy znaleźć w Ewangelii, gdy czujemy się przez Boga niewysłuchani i chcemy to zmienić. 

- Najpierw uporządkujmy nasze relacje, z jego łaską, przy jego pomocy, bo są takie relacje, gdzie samemu jest nam ciężko wybaczyć, pojednać się, stanąć z kimś w szczerości, nie odgryźć się, nie odpyskować: z łaską bożą jesteśmy w stanie to opanować. A kiedy mamy oczyszczone przedpole, możemy wejść w mocne, regularne życie modlitewne, w którym będziemy widzieć odpowiedzi Boga na nasze modlitwy.

Posłuchaj, jaka jest druga wskazówka: 

Źródło: Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: Czujesz, że Bóg cię nie wysłuchuje? Duży wpływ na to mają twoje relacje z innymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.