Marcin Zieliński: Jedna pułapka, w którą wpadamy na początku roku

Marcin Zieliński: Jedna pułapka, w którą wpadamy na początku roku
Marcin Zieliński. Źródło: YouTube.com / Marcin Zieliński
Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

O pułapce, w którą wpadamy także jako ludzie wierzący na początku nowego roku i o najlepszej perspektywie, która pomaga się z niej uwolnić, mówi Marcin Zieliński.

W kolejnym "Kwadransiku ze Słowem" na swoim youtube'owym kanale znany ewangelizator wyjaśnia, co najbardziej może nam pomóc na progu nowego roku, gdy jesteśmy wierzący.

Pułapka, w którą wpadamy na początku roku

- Na początku roku myślimy o tym, co było i co będzie w nadchodzących miesiącach, jak będzie wyglądało nasze życie. I często wpadamy w pułapkę, gdy liczymy na to, że będą się zmieniały rzeczy od nas niezależne: szef w pracy, warunki życia, politycy, sytuacja w kraju - wszystkie te rzeczy, na które możemy tylko patrzeć z dystansu  - mówi Marcin Zieliński.

Według ewangelizatora sposobem na to, by wydostać się z pułapki takich oczekiwań i myślenia, jest chrześcijańska perspektywa na nowy rok, zgodna z Ewangelią.

- Gdy Jezus nas uczy patrzenia na nasze życie, zmiany życia, nawracania się, mówi: najpierw spójrz na swoje ręce, na swoje życie. To jest chrześcijańska perspektywa na nowy rok: - potrzebujemy spojrzeć najpierw na siebie, własne życie, zachowanie, przyzwyczajenia, nałogi, nawyki - mówi w nagraniu "Kwadransika ze Słowem" Marcin Zieliński. 

DEON.PL POLECA

Marcin Zieliński o tym, jak dobrze zacząć rok

Ewangelizator podpowiada też, jak można dobrze zacząć rok. Właśnie w taki sposób zaczyna nowy czas sam Marcin i jego ekipa. Jak mówi - wszyscy wchodzą w styczeń z modlitwą, postem i słuchają, co Bóg ma im do powiedzenia, jakie ma pomysły na ten czas. 

- Wierzę, ze Bóg chce nam dziś powiedzieć: wystarczy ci mojej łaski, by twoje życie było zmienione, plany zrealizowane. Wystarczy ci mojej łaski, bo Ja idę z tobą.

Jak zauważa, nie można jednak liczyć na to, że w nowym roku nie wydarzy się nic dla nas trudnego, bo trudności, zwłaszcza z powodu naszej wiary, są wpisane w chrześcijańskie życie. 

- W nowym roku czekają nas nowe wyzwania, nowe, piękne rzeczy, które Pan Bóg będzie czynił, ale czekają nas też nowe wyzwiska, może nowe kanały na YouTube, może nowe portale, które będą zakładane tylko po to, żeby nam dopiec, powiedzieć światu, jacy jesteśmy źli. Ewangelia jest niepełna, dopóki cię to nie spotka, jeśli nie doświadczysz trudniejszej strony życia z Jezusem - mówi ewangelizator.

Posłuchaj całego "Kwadransika ze Słowem": 

Źródło: Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: Jedna pułapka, w którą wpadamy na początku roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.